Umudumuz Akşener

27 Mayıs 2016 Cuma  |  KÖŞE YAZILARI

26 Şubat tarihinde "Diktatör kim" başlığı ile paylaştığım köşe yazımda TDK sözlüğüne göre "Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimseye" diktatör denir demiş ve "Oy verdiğimiz CHP ve MHP liderlerinin parti içi muhalefete uyguladıkları baskıyı görmezden gelip, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diktatör demek bence tam bir aymazlıktır" diye eklemiştim!

MHP'deki son gelişmeleri görünce bu söylemimde ne kadar da haklı olduğumu bir kez daha anladım.

Siyaset hayatında hiçbir başarı gösteremeyen, rahmetli Türkeş'in sağlığında finanse ettiği  "Milliyetçi Çizgi" gazetesi ile onu gözden düşürmek için çaba sarf eden, kendisine muhalif olanları bastırmak için her yolu deneyen, yeri geldiği zaman Saray!dan bile medet uman, verilmiş mahkeme kararını hiçe sayan, vakit kazanmak için ilçe ilçe, adliye adliye dolaşıp alınmış mahkeme kararına tedbir koyduran, kendisine muhalif olan örgütleri görevden alıp partiden ihraç etmekle tehdit eden, cebren ve hile ile delegelere baskı yapan, MHP'yi PKK'nın meclisteki partisinin altında bırakan, kendisine muhalif olanlara iftira atan, iftiraları tezgahlayan parti içindeki bütün siyasi yetkileri kendinde toplayan Devlet Bahçeli diktatör değil de nedir?

Bir siyasetçi gelecek seçimi, bir devlet adamı ise gelecek kuşağı düşünür.
Devlet Bahçeli adına yakışır şekilde devlet adamı olamamış, sadece kaybedeceği gelecek seçimleri düşünmüştür.
Sadece koltuğunu düşünen birinin zaten mertçe düşünmesi de beklenebilecek bir durum değildir!
Sayın Devlet Bahçeli'yi koltuğunda kalmak, AKP zihniyetine ülkeyi teslim etmek, kurduğu tuzaklarla, attığı iftiralarla ve beyhude davranışları ile baş başa bırakıp karanlıktan aydınlığa çıkan yolda Türkiye'nin umudu demir yumruklu kadın Meral Akşener'e geçelim.

Yıllardır hasret kaldığımız heyecanın adıdır Meral Akşener...
Yıllardır gördüğümüz zulmün kurtuluşunun anahtarıdır Meral Akşener...
Yaşayanlar için umut her zaman vardır, umut sadece ölüler için yoktur...
Yaşayanlar için filizlenen umudun adıdır Meral Akşener...
Bu umudumuzu kırmak Meral Akşener'in önünü kesmek için MHP Genel Merkezi ve onun başındaki zat, Saray'ı da arkasına alarak yıpratma, yıldırma çalışmalarına çoktan başlamıştır.

Umudumuz Meral Akşener'e atılan bu mesnetsiz  iftiraların bir kısmını çürütmek ,umudunu yitirmemiş gelecek nesilleri düşünen benim için asli bir görevdir.
O nedenle rica ediyorum yazıyı sonuna kadar okuyunuz...

Diyorlar ki;

-28 Şubat kararlarında askerin karşısında durdu.

Doğru. Meral Akşener İçişleri Bakanı olarak 28 Şubat kararlarına en çok direnen siyasetçilerden biri oldu. Fotoğrafı  doğru okuyanlar için zaman zarfında haklı olduğu da ortaya çıktı. 28 Şubat kararlarının etkisinin bin yıl süreceği iddia edilirken görüldüğü üzere etkisi on yıl bile sürmemiş elde ettiği tüm koltuklara mağdur edebiyatı ile gelen  Erdoğan bu kararları yıllarca kullanmış ve AKP zihniyetini bugünlere taşımıştır.

O nedenle 28 Şubat kararları laik Cumhuriyeti korumak için değil, tam tersi muhafazakâr kesimi mağdur gösterip AKP zihniyetini iktidara getirmek için malum güçler tarafından askere dayatılan bir paçavradır.
Geleceği gören Meral Akşener bu kararların karşısında aslan gibi durmuş olsa da askere engel olamamıştır. 

-28 Şubat kararları sürecinde askerle işbirliği yapan bürokratları görevden aldı.

Doğrudur. Dönemin Emniyet Genel Müdürü Alaattin Yüksel 28 Şubat kararlarında askere destek verdiği için görevden alındığı halde makamını boşaltmamış ve dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'e direnmiş, Meral Akşener bir gece Yüksel'in makamına gelip onu bizzat görevden almıştır.

Peki kimdir bu Alaattin Yüksel?

28 Şubat kararları sürecinde askerle işbirliği yapan Yüksel AKP iktidara geldikten sonra gözde bürokrat olmuş, yedi yıl gibi uzun bir süre Antalya valiliği ile ödüllendirilmiş 2010 yılında Ankara valisi olarak atanmış ve yaş haddi nedeni ile 2014 yılında emekli olmuştur.
28 Şubat döneminde emniyet genel müdürü olarak askerin gözdesi ve destekçisi gibi gözüken Yüksel görüldüğü üzere AKP'nin de gözdesi olmayı başarmış bürokratlardan sadece bir tanesidir.
Ve yine Meral Akşener bu konuda da haklı çıkmıştır.

-Ermeni vatandaşlarımıza "Ermeni dölü" dedi...

Doğrudur ama kastettiği Ermeni vatandaşlarımız değildir. Terörist başı bebek katili için "Ermeni dölü" demiştir. . 
O dönem Meral Akşener  bir açıklama yaparak "Ben Türkiye'de yaşayan Ermenileri kastetmedim" demiştir

-AKP'ye katıldı...

Doğrudur.4 Temmuz 2001 tarihinde AKP' ye katılmış ve 4 ay gibi kısa bir sürede Devlet Bahçeli'nin hala göremediği AKP'nin gerçek zihniyetini ve ülkeyi getirmeyi planladığı yüzünü görmüş oluşumdan ayrılmış, bizzat Devlet Bahçeli tarafından MHP'ye davet edilmiş ve bir törenle 2 Kasım 2001'de MHP'ye katılmıştır.
Bahçeli tarafından kendisine baş danışmanlık unvanı verilmiş, gösterdiği üstün çabalar ve başarıları nedeni ile bugün kendisine iftira atan Devlet Bey tarafından önce İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmiş sonrasında milletvekili yapılmış ve en son Meclis başkan vekilliği görevine üstlenmiştir.

-Gülen Cemaati tarafından destekleniyor...

İşte bu doğru değil.
Şunun şurasında 3 yıl öncesine kadar Cemaat'le koyun koyuna ülkeyi karanlığa sürükleyen, cemaati kast ederek ne istediler de vermedik diyen Erdoğan ve AKP'yi  eleştirdiğimizde bizlere vatan haini CHP'li deniyordu.
Devran döndü,menfaatler çakıştı,Erdoğan'la Cemaat arasına kara kedi girdi ve bir anda Cemaat terör örgütü ilan edildi.
Ama biz hiç istikrarımızı bozmadık. Dün olduğu gibi bugünde AKP zihniyetinin ve cemaatin bu ülke için ne kadar büyük bir tehlike olduğunu anlattık durduk.
İlginç ki bu defa da Cemaati eleştirdik diye oy verdiğimiz partilerin fanatikleri AKP'li olmak gibi bir iftira ile suçladı bizleri.(Bu konu başlı başına bir yazıya konu olur)

Konu o kadar karmaşık hale geldi ki,Meral Akşener gibi Erdoğan'nın karşısında dik duranlar bizzat Erdoğan ve avaneleri şimdi de Bahçeli tarafından Cemaatçi ilan edildi.

Şimdi sormak gerekir Devlet Bahçeli'ye

-Meral Akşenerin Cemaat'le ilişkisini kanıtlayacak belgeleriniz nelerdir?

-Meral Akşener madem Cemaat'e hizmet ediyor, neden size kral çıplak dediği zamana kadar Cemaatçi olduğunu paylaşmadınız ve partinizden ihraç etmediniz?

Bu iki soruya cevap veremediğiniz taktirde (ki veremezsiniz) sizi yalancılıkla, iftira atmakla,müfterilikle suçlamamam için hiçbir sebep yoktur.
Eğer mesnetsiz  bir iftira atılacaksa bende sizden geri kalmıyor ve...

"Devlet Bahçeli CIA tarafından göreve atanmış,misyonu ülkeyi AKP zihniyetine teslim etmek olan" bir piyondur diyorum.
Daha yazacak çok şey var ama tecrübe ile sabit ülkemin güzel insanları uzun yazıları okumadığı için haftaya Cuma devam etmek üzere şimdilik burada kesiyorum...

Sonuç olarak; Daha iyisi çıkana  kadar,en iyisi Meral Akşener'dir..Ülkenin geleceği için parti gözetmeksizin bizlere umut olan Meral Akşener etrafında birleşmek şarttır.

Unutmayın ki artık bir biz varız,bir de onlar...