ABD başımıza dert açmaya devam ediyor

02 Haziran 2016 Perşembe  |  KÖŞE YAZILARI

ABD özel kuvvetleri Rakka'da IŞİD'e karşı savaşırken, kamuflaj amacıyla üniformalarına YPG arması takmışlar. Dışişleri yetkililerimiz bu olaya haklı olarak büyük tepki gösterdiler.
Sanki ABD bunu ilk kez yapıyormuş gibi
Hem sonra birlikte savaştıklarına ve YPG güçlerini eğittiklerine, ABD askerleri YPG armasını taksa ne olur, takmasa ne olur?
Daha dün bir Amerikan kanalında ABD'nin en ünlü gazetecisi ve Ortadoğu uzmanı olan David İgnatius, YPG'yi anlatırken şöyle diyordu;
"Sadece YPG'li erkek savaşçılar değil, onlarla omuz omuza savaşan YPG'li kadınlar da ABD'li askerler tarafından eğitiliyor."
Biz de, sanki ABD'nin PYD'yi desteklediğini ilk kez anlıyormuşuz da, suçüstü yakalamışız gibi tepki gösteriyoruz
PYD'nin aslında PKK demek olduğunu ABD bilmiyor olabilir mi?

ABD HER ZAMAN KAOSTAN BESLENİR

PKK Türkiye'nin başına bela olmaya başladığından beri, ABD ona sempatiyle bakıyor.
Siz bakmayın, NATO'nun en büyük ikinci gücü olmamıza ve NATO ülkeleri tarafından sürekli sırtımızın sıvazlanmasına.
Türkiye'nin istikrar içinde olması, hiçbir batı ülkesinin işine gelmez.
Özellikle de ABD, sürekli kaos yaratma politikası ile dünya denetimini elinde tutmaya çalıştığından, sadece Ortadoğu'da değil Türkiye'de de karışıklık olmasını ister.
       

PKK'YA HAVADAN MALZEME

İki binli yılların başında, Irak'ı işgal etmeden önce, ABD Türkiye'ye yerleşmiş ve kaldırdığı 'Çekiç Güç' uçaklarıyla, Irak hava sahasını kontrol altına almıştı. Her altı ayda bir, bu gücün görev süresini TBMM'de yenileniyor, Adana İncirlik üssünden uçaklar ardı ardına kalkarak, sözüm ona Irak'ın hava sahasını kontrol altında tutuyordu.

İşin aslının farklı olduğunu anladığımızda iş işten geçmişti. ABD, uçaklarına yüklediği silah ve mühimmatı aylarca PKK'lı teröristlere atmış, bizim de ruhumuz duymamıştı. 
Başbakan rahmetli Ecevit'in ABD'ye tepki göstererek Irak'a girmesine engel olmasının bir nedeni de, ABD'nin bizi aldatarak teröristlere silah vermesi miydi, bilmiyorum.
Şu işe bakın ki, biz PKK ile savaşırken, ABD uçakları onlara havadan malzeme atmışlardı.

HRİSANTOS'UN YANINDA ABD VARDI

Yıl 1916; Nisan ayının on sekizi. Rus Generali Lyhkov, Sürmene tarafından gelerek Trabzon'a girmek üzeredir. Trabzon'daki Rum Metropolit'i Hrisantos, Trabzon'un anahtarını sunmak üzere, bugünkü havaalanı bölgesinde onu karşılar. General, basacağı yere Türk Bayrağının serildiğini görünce büyük tepki göstererek onu kaldırtır.
Bu karşılama töreninde ilginç bir ayrıntı daha vardı; Karşılayan Rum ve Ermeniler sadece Yunan Bayrakları değil, ABD bayrakları da taşıyorlardı.
Çünkü ABD, o güne kadar Doğu Karadeniz'i Rumlara ve Ermenilere vermenin hesabını yapmış, bu amaçla Amerikan Kolejlerinde (Merzifon, Trabzon) Ermenileri ve Rumları örgütlemeye çalışmıştır

DÜN NEYSE BUGÜN DE AYNISI

Dünkü ABD ne ise bugünkü de, yarınki de aynısı olacaktır.
İlk amacının, Irak Kürdistanı'nı, YPG ile el ele vererek Suriye'nin kuzeyinden geçen bir bantla Akdeniz'e bağlamak olduğunu bilmeyen yok artık.
Diğer amacı da, PKK'yı kullanarak Türkiye'den koparacağı toprakla bir 'Büyük Kürdistan Devleti' kurulmasını sağlamak
Durum bu kadar açık olduğuna göre, yok ABD şunu yapmış, yok bu dostluğa sığar mıymış gibi saçmalıklarla neden uğraşıyoruz bilmiyorum.
Herkesin bilmesi gereken gerçek şudur;   ABD'nin bugüne kadar bize yaptıkları bundan sonra yapacaklarının garantisidir!