Uçak mağduru işadamından Erdoğan'a mektup (2)

29 Haziran 2016 Çarşamba  |  MG ÖZEL

Sayın Cumhurbaşkanım,

Bundan önce yazdığım mektubu okuyup okumadığınızı bilmiyorum ama en azından hoş bir tesadüf olarak hatırlayacağımız 4 Haziran'da kendi iradenizle başlattığınız, son günlerde daha da değer kazanan bir politik yumuşama sürecine girdik Rusya ile. Bize en azından böyle bir anı bıraktınız, şimdiden ilk teşekkürümüz olsun. 

Tam olarak 7 ay 3 günden beri tabiri caizse, yemeden, içmeden, hatta uyumadan dış dünyadan kopmuş bir şekilde bu haberleri bekledik. Tabii, bizimle beraber ailelerimiz ve çalışanlarımız da...Bizler siyasetçi ya da diplomat değiliz sizlere akıl verelim. Ama bundan sonra Rusya konusunda özellikle Rusya 'da yaşamış, orasını bilen danışmanlarla beraber koordine olmanız sanırım gelecek adına daha umut verici olacaktır. 

Sakın yanlış anlamayın, bizler bugün öyle dün böyle konuşması yapmıyoruz, sadece size hatırlattığımız "özür dilemek" erdemdir deyiminin sizden bir şey eksiltmediğini söylüyoruz, görüyoruz. 

Geçen mektubumuzda da sizlere belirttiğim gibi başta turizm ardından biz, yani yaş sebze meyve, inşaat ve tekstil sektörlerinde çok büyük yara aldık. Sizden inanın bunlarla ilgili hiçbir maddi beklentimiz, talebimiz yok. Tek beklediğimiz atılacak somut adımlarla en azından önümüzü görerek çalışabilmek ve memleketimizin bayrağını Rusya'da gururla dalgandırabilmek.. 

Sizden ricamız, size ne kadar sataşılırsa sataşılsın özür meselesinin üzerinde çok durmayın.  Nasıl ki zamanında Sayın Putin hava ihlalleri nedeniyle ya da Sayın Netenyahu Mavi Marmara için sizden özür dilediyse, siz de aynı refllesi eski dostunuza gösterdiniz. 

Bu saatten sonra atılacak her türlü olumlu adımın arkasında olacağımız gibi sizlerden de ricamız artık Sayın Başbakan'ın da dediği gibi "düşmanları azaltıp, dostlarımızı çoğaltma" arzusunu her ülke için taşımanız ve bayrağı taşımanızdır. 

Bizler direndik, direniyoruz, direnmeye çalışıyoruz, hiçbir zaman kaybetmediğimiz umudumuzu tekrar yeşerttiğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Bir Türk işadamı 

İlk mektubu okumak için TIKLAYIN