Sosyal medyada 'Moda Kitap' tartışması

08 Temmuz 2016 Cuma  |  GÜNLÜK

İstanbul Kadıköy'de bulunan Moda Kitap'ın sosyal medyada Fenerbahçe'ye şikeci imasında bulunması büyük bir tartışma yarattı.
Düzenlediği bir çekilişle ilgili olarak atılan tweette "İnşallah şike yoktur" yazılması üzerine Moda Kitap hesabından "Fenerbahçe değiliz" yanıtı verdi. Bunun üzerine Fenerbahçeli taraftarlar mesaja son derece sert tepki gösterdi. Gelişmeler üzerine Moda Kitap İnstagram'dan "üzgün" olduğunu duyurdu. Moda Kitap kısa sürede TT listesine girerken konuyla ilgili tartışmalar farklı boyuta taşındı.Tartışmanın daha da büyümesi üzerine Moda Kitap, "Şaka olduğu açık olan yoruma gösterilen tepki endişe verici bir boyuta gelmiştir. Bu nedenle ilgili yasal merciler (Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Savcılık) bilgilendirilmiş, konu ivedilikle incelemeye alınmıştır. Sahaf olarak faaliyet gösteren dükkânımız geçici süre ile kapalı olacacaktır" açıklamasından bulundu.  

 

Konuyla ilgili mesajların bazıları şöyle:

-Belli ki özür dilenmeyecek. Kadıköy sınırları dışına çıkın, kendinize yeni bir yer bulun.  #modakitap

-Faşist vandallığa barbarlığa sıfır tolerans! #modakitap kardeşim, arkadaşım, dostumdur. #modakitap benim! Gerizekalı fanatik faşistler!!

-Buradan suçunu bilen kişi/kişileri uyarıyoruz. #modakitap, sebep olduğu sonuçlar için bugün özür dilemeli ve yaptığı yanlıştan dönmelidir.

-#modakitap Espri yaptı diye bu fanatikliği gösteren bırak Fenerbahçeli insan bile olamaz...

-5 yıl önce bu zaman 500 bin kişi köprüye yürüyen polisin ateş açın dediği kişilere laf etmek haddinize değil romantik solcular #ModaKitap

-Lan Terörist Bozuntuları Satışlarınızmı Düştüde Fenerbahçeye Saldırıyorsunuz #modakitap

-#modakitap'ı savunan entellerin,ensar vakfında tecavüz edilen 45çocuğu da savunduğunu görmek isterdik.En azından tecavüze destek vermesinler

-Kendini Atatürkçü laik demokrat sanan zavallıların #modakitap tepkileri bir futbol takımı içinse din için eylem yapanlara laf söylemesinler.

-#modakitap 'ın sahibi yakın arkadaşımdır.. dünya tatlısı bi insandır.. ve her insan gibi hataları vardır.. içten bi özür, bu sorunu çözer..

-Cemaat Hükümet Savcı Polis Hakim Medya Bizle Baş Edemedi Siz Kimsiniz Beyinsizler #modakitap

-Fenerbahçe'ye saldıranların kervanında PKK sempatizanı bir kitapçı yoktu o da oldu çok şükür :) #modakitap

-Kadıköyde para kazanıp Fenerbahçe'ye laf edemez" diyen mal evladı hayatında 1 tane kitap okumuşsa ben de Cimbomlu olayım:)

-Konu futbol olduğunda,hangi statü,eğitim seviyesinde olursa olsun insanların nasıl eblehleştiğini bir kez daha görmüş olduk.
#modakitap

-Ne sağcı ne solcu ne entel olduk ne dantel. ne akraba tanıdık ne ana-baba. Sadece FB yi sevdik. kimse FB ile sınamasın sabrımızı #modakitap