Cumhuriyet 'lahmacuncu', Sabah 'çiğ köfteci'

20 Ağustos 2016 Cumartesi  |  GÜNLÜK

Yemeksepeti, büyük veri araştırmalarının en sonuncusunu, hareketli gündemden ilham alarak gazeteciler özelinde gerçekleştirdi. Yemeksepeti'nin ulusal gazetelerin genel merkezlerine giden sipariş verilerini incelemesiyle oluşturulan araştırma, gazetecilerin de beslenme alışkanlıklarını ortaya koydu.

Öyle görünüyor ki her gazete karnını doyurmak ve stresli çalışma ortamında biraz moral bulmak için farklı yemekleri tercih ediyor. Stres değerleri tatlı ile düşüyor, Gazeteciler yemeklerinde genellikle hızlı ve pratik seçeneklere öncelik veriyor. En çok sipariş edilen yemek kategorilerinin ilk beşinde sırasıyla burger, pizza, tatlı, kebap ve döner bulunuyor. Tatlı kategorisinin ilk beşte yer alması ilgi çekici; belki de gazeteciler stres değerlerini tatlı ile düşürüyor. Özellikle Star Gazetesi, yediği tüm yemekler içerisinde tahtı çikolatalı sufleye veriyor.

 

 

Mesleğin ön koşulu lahmacun

Gazetecilerin en çok yediği lezzet Lahmacun. Araştırmaya dahil olan toplam 13 gazetenin 7 tanesinde lahmacun en çok sipariş edilenler listesinde ilk 3'te yer alıyor. Manşetleri değişse de, tercihleri bir olan bu gazeteler Cumhuriyet, Dünya, Habertürk, Hürriyet, Türkiye, Vatan ve Yeni Şafak. Siparişler akşam yemeği saatlerinde zirve yapıyor Gazetecilerin Yemeksepeti'nden en çok sipariş verdikleri saatler 18.00-20.00 arası.

(Medyaradar)

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN