Üst akıl-2: Büyülü bohça

22 Ağustos 2016 Pazartesi  |  KÖŞE YAZILARI

İmparatorluğu parçalayan, darbeler yapan, Türkiye'yi borçlandıran, Kürtleri kışkırtan, Fetullahçıları devlete yerleştiren, Suriye'yi başımıza bela eden, ülkenin her yerinde bombalar patlatıp cinayetler işleyen, iş kazalarına sebep olan, sözün kısası başımıza gelen her felaketin sorumlusu üst akıl kim olabilir?

Bu karanlık güçler yeni değil. Yabancı mihraklar, dış güçler, emperyalistler hep vardı. Ama eskiden eylemleri makro düzeyle sınırlıyken, Üst Akıl'a dönüşünce her şeye burunlarını sokar oldular. 

***

Yahudiler ve masonlar, aday listesinin en gediklileridir. 

Ama en popülerinin Amerika olduğuna hiç kuşku yok! İngiltere, Fransa, Almanya ve son dönemde Avrupa Birliği de listenin gözde üyeleridir. En iyisi, Hıristiyan topluluğu olarak hepsini "Batı" şeklinde nitelemek! 

Batı ortak ifadesinin güzelliği; büyük sermayeyi, küresel yağmayı, Dünya Bankası, IMF gibi kuruluşları da kapsamasıdır. 

Gizem arayanlara Bilderberg, İlluminati, Tapınakçılar, Neoconlar; elle tutulur şahısların peşindekilere Rotchild'ler, Rockefeller, Soros merhem olabilir. 

Daha iyisi, topunu bir şer koalisyonu şeklinde bohçalamak!

*** 

Üst Akıl'ın olmazsa olmazı, bu aklın hizmetkârlarıdır. 

PKK'sı, IŞİD'i, DHKPC'si; bilumum terör örgütü bu aklın tetikçisidir. Her devrin darbeci askerleri de talimatı onlardan alır. Her "kötü" yönetimi iktidara getiren, ülkeyi borçlandıran onlardır. 

Komünist, faşist, radikal İslamcı, Kürtçü, Türkçü, liberal fark etmeksizin; her dönem, iktidarların hazzetmediği, dönemlere göre önemleri değişen hainler de onların maşasıdır. 

*** 

Kısacası, üst akıl, ülkedeki her melanetin, tüm kötülüklerin toplandığı bir bohçadır. O, şeytanın ülke yönetimindeki karşılığıdır. 

O, siyasal yelpazenin neresinde olduğuna bakmaksızın, her vatan evladının içinde bir nefret objesi bulabileceği, hepimizi birleştiren büyülü bir bohçadır. O ülkedeki her kesimi, sorunların kaynağına götüren maymuncuktur. 

Sorun o ki, her farklı kesim için, tüm ötekiler bohçadadır. Bohçanın dışında bir tek kendileri vardır. Öbür iktidarları Üst Akıl başa getirmiş ve yönetmiştir, ama ne hikmetse kendilerine ilişememiştir! Ümmetçilere göre Geziciler, Gezicilere göre de ümmetçiler onların kuklasıdır. 

***

O, imha olduğunda ülke cennete dönecek, biz tüm kötülüklerden arınacağız. 

O olmasa; Osmanlı ve hilafet sürüyor, tüm etnik gruplar ve her inançtakiler kardeşçe yaşıyor, ülke müreffeh, bizler zengin olacaktık. Ne sömürü, ne hukuksuzluk kalacaktı. 

Sözün özü, bizim tek ama tek bir sorunumuz var! Bu, her kötülüğün kaynağı, lanet olası Üst Akıl bohçası. 

***

Allah kahretsin! Ona da bu alt akılla yapacak bir şey yok!

Yoksa...

Bir başka üst aklın şefkatli kollarına atılıp kucağına mı otursak?

İlk yazıyı okumak için: http://www.medyagunlugu.com/Haber-2407-ust-akil-1-hortlagin-donusu.html