Taraftar gözüyle FB kadrosu

03 Ekim 2016 Pazartesi  |  SERBEST KÜRSÜ

Uzun uzun kafa patlatmaya gerek yok, Fenerbahçe'nin kadrosuna bakar bakmaz manzara hemen ortaya çıkıyor.

Bir kere lider yok! Liderin olmadığı yerde kaos olur, kaosun olduğu yerde de bölünme ve sonunda hüsran.

Kalecimizin yaptığı hatalara öylesine alıştık ki, kurtarış yaptığında sevinçten delirecek gibi oluyoruz. Ne kaptanlık yapabiliyor ne de kalecilik.

Paralarını tıkır tıkır alan futbolculardan, profesyonel olarak işini yapanların sayısı 4, bilemedin 5. Gerisi derin bir futbol cehaletiyle her ay sonu hesaba yatan paracıklarının derdinde.

Volkan Şen çocuk gibi. Ağlayarak sahadan çıktığı günlerdekinden hiç farkı yok. Yeteneği sayesinde bir şeyler oluyor gibi ama nafile, büyümesi şart ama bu kafayla imkansız.

Ozan, son yıllardaki en çok parlatılan topçu. Bir tane özelliğini gören beri gelsin ama nedense herkes sus pus. Bu çocuk hem saf hem yeteneksiz hem cahil. Geçiniz.

Alper, deli gibi topu önüne katıp koşmaktan başka ne özelliği var? Yok!  Sıradan bir futbolcu.

De Souza, çapa mı desem, kazma mı desem bilemedim. Kasımpaşa'ya koy, kimse farketmez.

Emenike, çocukluğuna inip analiz etmek lazım. Gücü aklının önünde zira aklı hayli zayıf. Karabük'e dönerse yeniden takıma girer mi şüpheli.

Sow, bu saatten sonra bir şey olması mümkün değil, kendi de biliyor ve o yüzden garanti paraya gelmiş. Süper bir yedek olur, hiç sesi çıkmaz, oyuna girmek için de hiiiç acele etmez.

RVP, kelime bulamıyorum. Başkan'a hayatının en büyük kazığını atan adam. Atılamıyor, satılamıyor ama o hep gündemde. İyi ki zamanında uçarak kafayla gol atmış. Ne golse hala ekmeğini yiyor.

İsmail, 30 dakikada canını verecek kadar yorulan bir topçu nasıl milli takıma seçilir, insanın aklı almıyor. Bu yaşta bu kondisyon, zoru başarmış. Yetenek ise sıradanın sıradanı.

Hasan Ali, bir haller oldu. 40 maç arka arkaya oynayan çocuk gitti, çoğunluğa uymuş biri geldi. Hala ümidim var ama bu kafayla zor!

Atıf'ı henüz göremedik ama pelte gibi olmuşsa ki olmuştur, şaşırmam.

Stoch, havuzlu villasında selfi çektirmekten futbola vakit bulamıyor. O çocuktan hiçbir yerde hiçbir şekilde bir şey olmaz. 

Fabiano, oynasa anlayacağız ama sanki yedek kalmak için sözleşme yapmış.

Fernando'yu zaten unuttuk. 120 kg ile değil top oynamak, yürümek bile zor.

Salih, Roma cafelerinde kalmış, hala gelemiyor. İtalyan bir dilbere aşık oldu herhalde, yoksa bunca zamandır bir şeyler yapması lazımdı.

Roman, kimdir nedir bilinmez ama Fenerbahçe'de oynuyor!

Gerisi Fenerbahçe'de oynayabilecek kalite ve zekada oyuncular ama sayıları çok az.

Sözün özü, bu kafadan bir şey olmaz, bu takımdan bir şey çıkmaz. Bir mucize beklemekten başka şansımız yok. O da her zamanki gibi GS ve BJK galibiyetleriyle olursa olur.

Koca sene boşa geçecek gibi...

Akın Teksöz

Taraftar