Protestoya evet ama nasıl?

06 Ekim 2016 Perşembe  |  MENTOR

Sanırım ben bu Dupont ve CAS hakem heyeti yazısını yazamayacağım çünkü Fenerbahçe gündemi öyle hareketli, öyle canlı ki her gün yeni bir gelişme oluyor...

Dün akşam da Türk tarihinde takım sporlarında en büyük başarıyı elde etmiş ve hiçbir Türk takımına nasip olmayacak şekilde Avrupa'yı kalıcı ve sürekli bir şekilde domine edip artık dünya markası olmuş Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımının maçı vardı. Futbol geniş kitlelerin, basketbol kanaat önderlerinin sporudur, futbol taraftarı çoktur ama gündemi  kanaat önderlerinin çok olduğu basketbol taraftarı belirler.

Gelecekte Fenerbahçe basketbol takımının bugün Avrupa ve Türkiye'de elde ettiği ve diğer tüm renkleri "ikinci" plana ittiği baskın marka olmanın olumlu sonuçlarını Fenerbahçe yaşayacaktır ama konumuz bu değil.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıdır ve Fenerbahçe Kongre Üyesidir.

Benim gibi, senin gibi onun gibi Fenerbahçe'yi seven bir Fenerbahçelidir.

Evet, ben Cumhurbaşkanı ile tamamen farklı bir yaşam görüşünü paylaşıyorum. 

Evet, protesto bir haktır.

Ama bunu bir spor salonunda Fenerbahçe'nin arkasına saklanarak yapamazsın.

Protesto konusunda bu kadar kararlıysan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin önünde çok geniş alanlar var, çıkarırsın Fenerbahçe formanı, kuşanırsın ideolojik kimliğini gidersin protestonu yaparsın?

Ne oldu olmadı mı?

O zaman sen Fenerbahçeli değilsin ki; Fenerbahçe'yi kullanıyorsun, 25 milyon insanın sevgilisi, herkesi üst kimliği, en büyük özelliği ve avantajı ön yargısız olarak  toplumun tüm kesimlerini kucaklamak olan bir camiayı sinsi bir şekilde politize edemezsin.

Fenerbahçe bir grup asker-sivil bürokrat ve seçkinlerin oluşturduğu beyaz yakalı elitistler oligarşisinin takımı değildir. Fenerbahçe halkın takımıdır.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçelidir, daha da önemlisi fikirlerini söyleyerek halkın ezici çoğunluğunun oyunu almayı başarmış Cumhurbaşkanıdır ve protesto adı altında yapılan şey çirkinliktir.

Sadece Sayın Recep Tayyip Erdoğan değil, Fenerbahçeli kimliğini taşırken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Devlet Bahçeli'yi de protesto edemezsin, Fenerbahçe'ye siyaset sokamazsın, çıkar Fenerbahçeli kimliğini ne halt edersen et.