'Milli' olmayan 'Milli Takım'!

10 Ekim 2016 Pazartesi  |  MENTOR

Son zamanlarda bir  "Efendi" komedisi var çok beğendiğim!.. 

Yaşanan "biat et, kazan" felsefesini daha iyi hiç bir sözcük ifade edemezdi. Fenerbahçe milyonlarca dolar vergi öderken silinen vergiler, Fenerbahçe parasını ödediği KEL arazisini alamazken bedava alınan İETT arazisi, hakemler Fenerbahçe'ye olmayan penaltıları cart diye çalarken sana üç maymunun en kör, en sağır, en dilsiz versiyonu oynayan hakemler denk gelmesi, FİFA Etik Kodu'na göre yasak olmasına rağmen TFF Başkanı'na 100 milyon TL. borcun olmasına koskoca ülkenin yokmuş gibi davranıyor olması sen "Efendi" olmayacaksın da kim olacak Allah aşkına.

Bir de Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı var...Kötüydü hakemler, sahada rakip takımın savunma adı altında sergilediği güreş şovuna sessiz kaldılar, sezon başı art niyet aramıyorum ama Erkek Basketbol Takımı Fenerbahçe camiasının göz bebeği, öyle camiayı bıktıran yönetsel hataların kaynağı ve ruhsuz futbol takımına falan benzemez, asla yalnız değil, yalnız da olmayacak bilin dedim.

Bir de Milli Takım komedisi var, daha doğrusu bir Milli Takımımız vardı şimdi "Milli" olma özelliğini kaybetti, artık ben ne olduğunu tarif edemiyorum.

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü bu ülkede bebelerin canına kast edilmesine koskoca bir ülkenin sessiz kalmasının utancı üzerine yapıştı.

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü hiçbir şekilde bu ülkenin üçte birini oluşturan Fenerbahçe'den bir  parça içermiyor.

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü bu ülkenin genç yıldızları FETÖ/PYD'nin eline teslim edildi.

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü oyuncularının büyük çoğunluğu Alman patentli aralarında Türkçe bilmeyenler var (burada sorun milliyet değil başkasının yetiştirdiği oyuncuları kendi beceriksizliğini örtmek için çalma utancıdır)

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü Türk ürünü başarısızlıkların bedelini çuval dolusu avro ile ödüyoruz.

Milli Takım "Milli" olma özelliğini kaybetti çünkü siz Fenerbahçe'yi yok etmek istiyordunuz, o sizi yok etti.