Obradovic'i kurban etmek!

29 Ekim 2016 Cumartesi  |  MENTOR

Fenerbahçe'ye "şikeci" diyen Fenerbahçe yönetiminin kadrolu gazetecisi bir haber yayınlandı dün.

"Sen kalırsan 3 yıllık anlaşma imzalarım.".

Kalacak olan Başkan, söyleyen Obradovic.

Basketbolla ilgilenen, Obradovic'in demeçlerini, yaşamını bilen insanların onun gibi bir sistem adamının takımıyla ve camiasıyla bağını bu seviyeye asla indirmeyeceğini bilir.

Belli ki haber ısmarlama, amaç Fenerbahçelinin kahramanı Erkek Basketbol Takımı ve Obradovic'i kullanıp bundan kişisel sonuç çıkarmak.

Haber; Fenerbahçe'de ısınan başkanlık yarışına "arkadan müdahale" amacını taşıyor, elbette 3 Temmuz'dan önceki Fenerbahçeli bu algıya tutsak olurdu ama şimdi sadece gülüyoruz.

Algı yaratma çabası açık, daha da açık olan bir şey var: Fenerbahçe sevgisi de yalan çünkü seviye Fenerbahçeli'nin kahramanı Obradovic ve Erkek Basketbol Takımını kendi hırslarına alet edecek düzeye indiyse burada sevgiden değil ancak egodan bahsedilebilir.

Fenerbahçe'yi seven hiç bir kimse şu anda kulübün doğru düzgün işleyen tek yapısı ve tamamen Ülker tarafından kurulan kurumsal yapıya borçlu olduğumuz Erkek Basketbol Takımını ve koçunu onları yıpratacak ve bir tartışmanın ortasına çekmez.

"Obradovic'i ben almadım mı" ifadesi tüm güzelliklerimiz elimizden çekip aldığı gibi onu da almaya çalışacağının en net işareti idi zaten.

Fenerbahçe'yi seven insan Obradovic'i ve Erkek Basketbol takımını algı oyunları ile seçim kozu olarak kullanmaya kalkmaz.

Çok uzun zamandır yazıyorum "darağacında ölürüm" mottosu tamamen uydurmadır doğrusu Fenerbahçe'nin bana sağladığı güç için Fenerbahçe'yi bile gözümü kırpmadan harcarım olmalıdır.

Obradovic ve Erkek basketbol Takımının bile en ufak bir tereddüt gösterilmeden kurban edilmesinde sakınca görmeyen bir yönetim anlayışının Fenerbahçe'ye ne kadar büyük zarar vermiş olduğu artık tartışma götürmez bir gerçektir.