Fenerbahçe'ye başkan 'atanamaz!'

01 Kasım 2016 Salı  |  MENTOR

Son günlerde Fenerbahçe'de kongre seviciler ortaya çıktı!..
Ali Koç başkan Adayı olduğu günden beri "Fenerbahçe yönetimini kongre seçer" çığlıkları atan bu şahsiyetlerin amacı belli. Kongrenin manipüle edildiğini biliyorlar ve bu sayede Ali Koç'un önünü keserek Fenerbahçe'deki yönetimin kalıcı olmasını umuyorlar.

İlginç olan bu tiplerin Fenerbahçe'nin arkasına saklanıp politika yapma korkaklığının temsilcileri olması, Fenerbahçe'nin arkasına saklanıp iktidara demokrasi, adalet, özgürlük, eşitlik dersi veren bu tipler konu Fenerbahçe olunca birden azılı faşistlere dönüşüveriyorlar.

25 milyon insanın iradesine 5-6 bin insanın karar vermesi onlara göre son derece doğal, işine gelince demokratlar.

Bunlara sorsan Fetö Fenerbahçe'yi ele geçirmesin ama militarist elitist, faşist 12 eylül diktatörleri ve Gladyo Fenerbahçe'yi ele geçirsin, Galatasaraylı derin devlet figürleri Fenerbahçe'yi kontrol etsin gam yok.

Çifte standardın bu kadar çirkinine Fenerbahçe düşmanı medyada bile rastlanmıyor.

Fenerbahçeli caddede 500 bin olup yürürken, Adalete Fener yakarken iyi, "Yönetim İstifa" diye bağırınca eski moda öyle mi?

3 Temmuz'da arkasına saklanırken övgüler düzdüğünüz Fenerbahçeli şimdi keş, alkolik ve uyuşturucu bağımlısı öyle mi?

Geçen sene stadı dolduran on binlerce insanın hepsi hain, komplocu ve tezgahçı, bir siz Fenerbahçe'yi seviyorsunuz öyle mi?

3 Temmuz'da mahkeme kararına direnen Fenerbahçeli iyi, kongre faşizmine direnince hukuksuz öyle mi?

Madem Fenerbahçe yönetimini Fenerbahçe Kongresi seçiyor neden insanların stada özgürce girmesine izin vermiyorsunuz, neden insanların bilet almasına engel oluyorsunuz, neden tribünleri dizayn etme çabanıza rağmen Avrupa'da doluluk rekorları kıran Fenerbahçe tribünleri boş kalıyor, madem Fenerbahçeli yönetiminin arkasında neden kombine satamıyorsunuz, neden Fenerium cirosu düşüyor?

Çünkü artık Fenerbahçe'yi temsil etmiyorsunuz, bu gerçeği siz de çok iyi biliyorsunuz.

Burası Fenerbahçe, halkın takımı, bir grup Fransız özentisi aristokratın iradesine boyun eğen camialar gibi iradesine zincir vurulamaz. Kongre dümenleriyle halkın iradesine zincir vurmaya kalkan seçilmiş değil işgalci olur.

Fenerbahçe'ye başkan atamayı iktidarın desteğini almış FETÖ/PDY bile başaramadı, kimse başaramaz.

Kongreye düşen Fenerbahçe halkının iradesini teyit etmektir, halkın iradesine zincir vurulamaz vurmak isteyenler FETÖ/PDY ile aynı kaderin paylaşacaktır.

Madem seçim yeter söz milletin, Fenerbahçe Fenerbahçelilerindir.