FB 'tazminat zengini' olabilir ama...

17 Kasım 2016 Perşembe  |  MENTOR

Son günlerde 3 Temmuz ile ilgili önemli gelişmeler oldu, bunlardan ilki HSYK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'ın bir basın toplantısında;

"Hüseyin Kurtoğlu, Fenerbahçe dosyası gibi içinde artık kumpasın, uydurma delillerin bulunduğu dosyaların aynısı yüksek yargıda da mevcut olmuş" demesiydi.

İkincisi ise Ahmet Zeki Üçok'un; "TFF yöneticisinin evinden Fenerbahçe kumpasının belgeleri çıktı"

demesiydi.

Daha önce de yazdığım gibi, Fetö ana davası ve bazı polislerin 12 Mayıs olaylarını çıkardıklarına dair iki davada da savcılar FETÖ/PDY'nin Fenerbahçe'ye sahte delillerle kumpas kurduğunu iddia ediyor.

Yine daha önce yazdığım gibi, şu an Yargıtay'da bekleyen dava hukuken eksik çünkü bugün bütün açıklığı ile ortaya çıkan kumpas ve delil uydurma iddialarını kabul etmemişti, yeni gelişmeler ışığında Yargıtay o dosyayı eksik olduğu için ilk derece mahkemesine iade etmeli.

Ayrıca kumpas ve delil uydurma iddiası mahkeme tarafından karar altına altına alınırsa UEFA ve TFF aslında olmayan delillerle Fenerbahçe'ye ceza vermiş olacak ve ödeyecekleri tazminatın TFF ve UEFA'nın sonunu getirecek kadar yüksek olması olası. Bana göre Türk ve dünya futbol sistemi şu anda Fenerbahçe'nin avucunun içinde ancak garip şeyler oluyor. Hal böyle iken Fenerbahçe yönetimi ısrarla Yargıtay'daki kararın onaylanmasını istiyor. Medya da kumpas konusundaki çok açık gelişmelerin doğuracağı ağır tazminat sonuçlarını ısrarla tartışmaktan kaçınıyor.

Sanki Fenerbahçe yönetimi ile medya el ele vermiş bu gelişmelerin Fenerbahçeli tarafından duyulmasına engel oluyorlar.

Fenerbahçelilerin hafızasında hala tazedir, CAS davası öncesinde de benzer bir durum yaşanmıştı bir takım pazarlıkla Fenerbahçe'nin hakları peşkeş çekilmiş ve sonrasında Fenerbahçe ve Fenerbahçeli mağdur edilmişti.

Benzer havayı şimdi de seziyorum, Fenerbahçe, UEFA ve TFF'den dünya tarihinin en ağır tazminatını alacak kadar hukuken güçlü duruma geldi,  ben 300-500 milyon dolar falan demiyorum, bir kaç milyar dolarla ifade edilecek bir tazminat bu, işte burada devreye ülke menfaatleri ve Fenerbahçe yönetiminin doymak bilmeyen iktidar hırsı giriyor.

Çok kısa zamanda her iki tarafın Fenerbahçe'yi mağdur edecek kendilerini mutlu edecek bir çözüm üzerinde çalıştıklarından şiddetle şüpheleniyorum.

Ve açıkca yazıyorum ; bu saatten sonra Fenerbahçe, UEFA ve TFF'den milyar dolarlık tazminatlar alamazsa bunun tek nedeni kendi içinden ihanete uğraması olacaktır.