AKP neden hâlâ iktidarda?

22 Kasım 2016 Salı  |  SERBEST KÜRSÜ

Bugün sizlere AKP'nin 14 senedir bunca başarısızlığa ve bunca hukuksuzluğa rağmen hala neden iktidarda olduğu sorusunun cevabını bir de benim gözümden vermek ve benim açımdan çözümün nasıl olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Sorunun çözümünü bulmak için uzman olmaya gerek yok. Her gün yaşadığımız olaylarda  cevabı defalarca alıyoruz diye düşünüyorum. 

Bugün bir de sorunları benim bakış açımla verip; kaçımızın benim gibi düşündüğünü ve yazının sonunda belirttiğim çözümü benim düşündüğüm şekilde çözmeyi düşünenleri merak ediyorum.

Hepimizin ortak noktada buluşacağı gibi AKP'nin iktidarda kalmasının en büyük nedeni, muhalefet partilerinin sorunlar karşısındaki tutumudur. 

Muhalefet açısından hatanın en büyüğü ve affedilmez olanı, seçimi masa başında kazanmayı sağlayan SEÇSİS seçim sistemine itiraz etmemeleri ve bu sistemi başımıza bela etmeleridir. Başta Ergenekon sürecinde komutanlarımızı Silivri cezaevine atan iktidara sessiz kalmaları, Silahlı Kuvvetlerin en mahrem noktası kozmik odaya girilirken yer yerinden oynaması gerekirken sinema filmi seyreder gibi sessiz kalan muhalefet de yaşanan bu süreçte en az iktidar kadar suçludur.

Her gün hukuku ayaklar altına almakla suçlanan Cumhurbaşkanı'na, bırakın ses çıkarmayı; oturdukları yer  sanki şikayet makamı gibi durumdan dert yanarak o koltukları işgal etmeye devam ettiler.

Peki bütün bunlar olurken Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasçısı olan bizler bugüne kadar ne yaptık? Partinin içinde CIA ajanından, Cemaat üyesine kadar her kesimden birilerinin olduğu ; Ama ne bir Atatürkçü'nün ne de Milliyetçi Ulusalcı çizgide yer alan milletvekillerinin dışlandığı bu partilere oy vermeye devam ettik. 

Her seçimin son seçim olduğu; eğer bu seçimi de kaybedersek sonumuzun geldiği masalları ile kandırılmaya devam ettik. 

Arkadaşlar çözüm ne...diye sorarsanız eğer, hiçbir ülkede muhalefet gitmeden iktidar gitmemiştir. Bizi kandırmaya devam eden bu parti liderleri yerine daha inandırıcı bir lidere ihtiyacımız olduğu gün gibi aşikardır. Yapmamız gereken bir sonraki seçime yeni genel başkanlar ile girmek olmalıdır. 

Sizleri bilemem ama ben daha seçim gelmeden buradan yazıyorum; Bu genel başkanlar gitmedikçe ASLA VE ASLA OY KULLANMAYACAĞIM. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bunu yapacağımıza inanmamışlardı. Bir kez bunu gördüler şimdiden bunu yapacağımızı söylersek sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Hadi  bir de bunu deneyelim Ne dersiniz? 

Sedat DOĞRUER