Aklımda deli sorular

30 Kasım 2016 Çarşamba  |  SERBEST KÜRSÜ

Bugün sizlere 14 yıllık AKP iktidarı boyunca bir türlü yanıtını bulamadığım soruları paylaşacağım. Eminim bir çoğunuz da benim gibi bu sorulara yanıt bulamıyorsunuzdur.

Biliyorsunuzdur, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre cumhurbaşkanı olmak isteyen bir kişinin taşıması gereken özellikler arasında "yüksek öğrenim (4 yıllık) yapmış olması" şartı vardır.

Aklımdaki deli soruların ilki;

Arkadaşlar gülmeyin; bizim cumhurbaşkanımızın aynı üniversiteden  alınmış bir değil iki diploması olmasına rağmen ,iki diplomanın da sahte olduğu yönünde kamuoyunda iddialar var. Aylar geçmesine rağmen sayın Cumhurbaşkanı diplomasının asıl suretini kamuoyu ile halen daha paylaşmamıştır. Hatta bu diploma olayını internet üzerinden ilk açıklayan Ömer BAŞOĞLU isimi kişinin faili meçhul bir şekilde ölü bulunmuş olmasına rağmen muhalefetin bu olaya sanki çok önemsiz bir konu gibi duyarsız kalışı benim için bir başka merak konusudur. İki büyük ilin baro başkanları olan sn. Ümit KOCASAKAL ve Metin FEYZİOĞLU'nun her ortamda Atatürk'ün Askeriyiz söylemine  rağmen bu davanın açılması ve ilerlemesi için hiçbir çaba göstermemeleri benim açımdan cevabını bulamadığım bir başka soru olmuştur.

Aklımdaki deli soruların bir başkası;

Muhalefetin en muzdarip olduğu konulardan birisi de yandaş ve yalaka basın olmuştur. Şimdi soruyorum; Halk TV gibi bir kanalın başında Banu AVAR, Hulki CEVİZOĞLU gibi güçlü isimler bulunması gerekirken; hakkında Cemaatçi olduğu söylentileri bulunan Hakan AYGÜN'ün bu kanalın başında ne işi vardı? Yaptığı konuşma ve belgesellerle  halkı yerinden zıplatan Banu AVAR'a bu kanalda neden program yaptırılmaz? Ergün POYRAZ, Hulki CEVİZOĞLU, Nihat GENÇ  ve diğer vatansever isimlere bu kanalda neden yer verilmez?

İktidarın, belediyenin imkanları ile miting alanlarına seçmeni; şehrin bir ucundan diğer bir ucuna doldurduğunu her seçim döneminde izliyoruz. Peki ama muhalefet, bu alanlara gelen insanları  hangi vaatlerle ve devletin hangi kaynaklarını kullanarak getirdiklerini; Uğur DÜNDAR'ın seneler önce yaptığı görüntüleme teknikleri ile ortaya çıkartmaz?

Sanırım bu sorularla benim gibi sizlerin de sinirleri bozulmuştur. Yazıma Adolf HİTLER'in "İNSANIN DÜŞÜNEMEMESİ LİDERLER İÇİN NE BÜYÜK ŞANS" sözünü hatırlatarak noktalıyorum.

Sedat DOĞRUER