Federasyon Başkanı'nın paraları

07 Aralık 2016 Çarşamba  |  MENTOR

Beşiktaş'ın Federasyon Başkanı'na hesaba gelmeyecek tutarda çok borcu var,  üstelik de senetli.

Faiz hariç 100 milyon TL, zengin bir işadamı için bile oldukça büyük para, faizini de dikkate alırsanız oldukça büyük bir servet. Böyle bir likiditeyi kaybetmek herkesi zora sokar üstelik böyle kriz yaşadığımız bir ortamda.

FİFA Etik Kuralları "fair" ve şüpheden uzak bir yönetim anlayışı oluşturmak için bu tür ilişkileri yasaklamış yani bu ilişkinin bir sonuç üretmesini bırakın varlığı bile yasak ve ligin sağlığı hakkında tartışma yaratır.

Ancak ülkede bu garabet yıllardır devam ediyor ve bir Allah'ın kulu da çıkıp bu nasıl oluyor demiyor.

Gökhan Gönül olayı da öyle artık tüm Türkiye biliyor ki ; Gökhan Gönül Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki şampiyonluk yarışı devam ederken Beşiktaş ile görüşmüş, belki de sözleşme veya protokol imzalamış, bunun ahlaki yanı yok ayrıca mevcut kurallara göre hem Beşiktaş hem Gökhan Gönül suç işlemiş.

Efendim insanlar stada çocuklarını götürüyormuş, küfür edilince çocuklar incinirmiş ulan ahlaksız herifler o çocuklar gazda boğulurken neredeydiniz, bir taneniz bile çıkıp bu yapılan ahlaksızlıktır, bu yapılan vicdansızlıktır bir tek bebenin bir tek tüyü bile bin tane kupadan değerlidir dediniz mi? O gaza boğulan minik bebeler Fenerbahçeli diye susmadınız mı? hatta gizli gizli mutlu olmadınız mı?

Volkan Demirel'in kundaktaki bebeği Fenerbahçeli diye kundaktaki bebeğe bile küfredilmesini meşru gören sizin namussuz ahlak anlayışınız değil mi?

Şimdi insan olarak, hakem olarak, federasyon yöneticisi olarak, rakip takım yöneticisi ve taraftarı olarak kendinize sorun; mağduru Fenerbahçe diye bunları görmezden geliyorsanız bu sistem sağlıklı ve dürüst işliyor diyebilir misiniz??

Diyemezsiniz ama bunu da itiraf edemezsiniz çünkü size göre Fenerbahçe'ye karşı işlenen suçlar mübahtır çünkü bilinçaltınızda kendi takımınızı desteklemek değil Fenerbahçe'yi yok etmek var.

Durum böyle olunca da aslında göz yapayım derken kaş çıkarmış oluyorsunuz çünkü yukarıdaki tespit; konu Fenerbahçe olunca aslında kazanma yolunun çok da ahlaki olmasını önemsemediğinizi gösteriyor yani aslında siz temizlik naraları atarken yola çıkış amaç ve felsefeniz kirli zaten ulaştığınız sonucun temiz olma şansı var mı? elbette ve kesinlikle yok.
Peki, bunlar bildiğimiz şeyler yıllardır Fenerbahçe aleyhine bilmediğimiz neler oluyor kapalı kapılar ardında hangi kural dışı ve gayri ahlaki uygulamalar mağduru Fenerbahçe diye destekleniyor ve bile isteye herkes mağduru Fenerbahçe diye ahlaksızlığı görmezden geliyor ve alkış tutuyor. 

Ben size tartışılabilir bir şey söylemiyorum, bana göresi sana göresi yok, net herkesin kabul ettiği bir gerçek söylüyorum.

1- Federasyon Başkanı'nın yarışan takımlardan birinden oldukça yüklü alacağı var.

2- Bunu hem Federasyon Başkanı hem Beşiktaş kabul ediyor.

3- FİFA etik kuralları kendi kurullarında ve bağlı federasyonlarında bu  tür ilişkileri yasaklıyor.

Tartışma yok, iddia yok, yorum yok net bir gerçek var ama sen mağduru  Fenerbahçe diye bunu görmezden geliyorsun. 

Fenerbahçe yönetimi iki yıl kadar geç kalmakla birlikte bu konuda oldukça haklıdır. Konuyu FİFA ve UEFA'ya taşımak dahil her türlü aksiyonunda Fenerbahçeli yanında olacaktır. Ben bir Fenerbahçeli olarak takımı ligden çekmek ve Fenerbahçe'ye işkence üzerine kurulu bu sistemden tamamen kopmak dahil her türlü seçenekte sonuna kadar Fenerbahçe Yönetiminin yanında olurum, yeter artık.

Ama daha önce de yazmıştım benim tanıdığım Aziz Yıldırım devletini ona buna şikayet etmez.

Fenerbahçeli olarak bize düşen de bu çirkinliğin Fenerbahçe'den çaldıkları için üzülmektir.

Ne yapalım "vatan sağolsun" vatan millet edebiyatı yapıp ülkesini,  il özel idaresi bütçesinden ödenek  almasına, spor toto paralarını peşin peşin cukkalamasına, bedava stat sahibi olmasına rağmen ekmeğini yediği devleti ona buna şikayet edenler utansın.