Yayıncı kuruluşun 'büyük abi'si!

15 Aralık 2016 Perşembe  |  MENTOR

Yayıncı kuruluşun ve futbolun büyük abisi futbol adamlarının önemli bir kısmı işsiz kalınca yayıncı bütçesinden maaş alıyor. Futbolun mutlak patronlarından biri. TFF'den daha güçlü spor ve medya dünyasında ona yakın olmak için canını vermeyecek yok.  

Antalya-Fenerbahçe maçı sonrası öyle bir yayın yaptılar ki sanırsınız komedi şovu, öyle bir anlattılar ki; Antalya çatır çatır top oynadı, her dakika bir pozisyona girdi ve Fenerbahçe'yi ezdi.

Penaltı pozisyonları üzerine bir iki laf edip Fenerbahçe markasına ve mağduriyetine limon sıkıp programı kapattılar. Fenerbahçe aleyhine çalınmayan penaltılar gri bölge, kafayla oynama yüksekliği falan kaba etinden kural uydurmak suretiyle sıradanlaştırıldı. Program sonrası izleyen bir futboseverin izlenimi kesinlikle şöyle oluşmuştur;

"Fenerbahçe de mağlubiyeti hak etmiş ama" 

Oysa, yalanın kuyruklusu idi atak yapan pozisyonları bulan Fenerbahçe, kollanan ise Antalyaspor'du.

Fenerbahçe aleyhine görevlerini yapıp programı kapattılar. Ancak Fenerbahçe taraftarının tepkisi çığ gibi büyüdü ve beyimiz de korktu bunun üzerine gazetede bir iki kelam hakem lafı etmek zorunda kalmış.

Şimdi konumuza geliyorum; Fenerbahçe ve gücü, futbolun büyük abisini iki günde muma çeviren bu güç neden her gün saha ve saha dışında doğranırken buna engel olamıyor.

En güçlü zamanında hükümet arkasındayken  fetö/pdy'ye diz çöktüren bu güç neden hakkını savunup Fenerbahçe kasaplarına düdüklerini astıramıyor???

Cevabını kumpas iddianamesinde buluyorum;

Fenerbahçe'ye kumpas iddiasının en önemli iki şüphelisi; İhsan Kalkavan, Fenerbahçe Başkanı'nın en yakın dostlarından biri.

Osman Karakuş ise TFF tahkim kurulu üyeliğine Aziz Yıldırım'ın önerisi ve tavassutu ile getirilmiş.

Böyle bir ortamda Fenerbahçe'nin hakları savunulabilir mi? Elbette savunulamaz.

18 yıldır aynı hikaye, sonuç aynı bu hikayenin tek değişmeyen unsuru Aziz Yıldırım.

Kendi adıma artık alıştım Fenerbahçe'nin her yerde doğranmasına, artık rezalet haline gelmiş TFF ve MHK uygulamaları için tek yapabileceği TFF ziyareti olan bir yönetimle daha fazlasını beklemiyorum.