UEFA'nın kirli çamaşırları!

17 Aralık 2016 Cumartesi  |  MENTOR

Bakın ben size başka bir hakem hikayesi anlatayım. Bu hikaye maşallah Kara Murat Bizans'ta gibi, tekmili birden yakışıklı Türk Akıncısı ve onu tuzağa düşüren Bizanslı yosmalar.

Uilenberg UEFA hakem komitesi üyesi olduğu halde (yani Avrupa'da hangi hakemlerin maç yöneteceğine karar veren komite) TFF bütçesinden maaş alır/alırdı.

Açıkça çirkin bir durum ama UEFA'da bu çirkin durum oldukça yaygın çünkü UEFA da başkanı dahil bu sistemi para cukkalamak için istismar eden kirli adamlarla dolu, zaten hemen hepsi ceza aldılar. İçlerinden en tartışmalısı sıyırıp FİFA başkanı oldu.

O da seyahatlerinde Rus oligarkların Ukraynalı dolar milyarderlerinin uçaklarını kullanıyor. Ne var canım bunda normal oğlu normal aynı Fenerbahçe'ye karşı herşeyin normal olması gibi!

Şu anda ülkemizin Avrupa'da düştüğü içine düştüğü durum bir zamanlar Uilenberg'le kurulan sistemin Ruslar ve Ukraynalılar tarafından kullanılmasıdır kimse boşuna ağlamasın.

Bu Uilenberg var ya, UEFA hakem komitesi üyesidir, o komitenin başkanı da Angel Maria Llona Villar'dır. Bu Villar UEFA'nın en karışık tiplerinden biri, hele bir oğlu Gorki Villar var ki evlere şenlik hangi kirli taşı kaldırsan altında bu arkadaş çıkıyor. Aynı zamanda Güney Amerika Futbol Konfederasyonu'nun da genel sekreteri. Arkadaş hakkında rüşvet dahil bir çok iddia var ama adamın babası sağlam, sistemin karanlık ve büyük abilerinden, kimsenin gıkı çıkmıyor.

Bu Gorki Villar'ın yetenekleri saymakla bitmiyor İspanya'da bir hukuk firması da var ve o hukuk firmasında çalışan müfettişler aynı zamanda UEFA'nın kritik pozisyonlarında hukukçu olarak çalışıyor. Onlardan biri de Palacios (şu UEFA'da müfettiş değiştirilip Fenerbahçe'yi katletsin diye getirilen müfettiş), tesadüfler bununla da bitmiyor. Bu Gorki Villar ve Palacios var ya, aynı zamanda Yunan mafya lideri Marinakis'in UEFA'da avukatı, tesadüfe bakın ki bu Marinakis ülkemizde 3 Temmuz'dan ve Fenerbahçe'nin UEFA cezasından en çok faydalanan kulüp başkanlarından birinin kankisi. Tam bir koy taşı rahvan gitsin durumu.

Durun yahu daha bitmedi... Fetö/pdy'nin avukatları var ya hani şu Trabzonspor'dan çuvalla para alan(bu da mı şike değil Hakim Bey, acaba stadın adını ne koysalar) onların da İspanya'yla ilişkisi çıkmasın mı üstelik kumpas iddianamesine de bunlar belgesiyle yer almasın mı?

İspanya deyip geçmeyin UEFA ve FİFA'nın tüm kirli işlerinin ara istasyonu İspanya, mafya babası, ev bombalatıp adam kaçıran Marinakis bile önce İspanya'ya uğrayıp selam veriyor üstelik UEFA genel sekreteri Theodoridis Marinakis'in kankisi olduğu halde, hikayeye bak, Bizanslı yosmayı geçtik, bildiğin haçlı seferi Akıllı, Mağrur ve Komik.

Hikaye öyle bir hal aldı ki, neresinden sıksan irin fışkıran bir çirkinlik, neresine bassan seni yutan bir bataklık. Düştük mü Bizans'ın akıncıları yutan batakhanesine.

FİFA, TFF,UEFA, Uilenberg, Villar, Palaicios, Yunanistan, Marinakis, Türkiye, para, Fetö/pdy, Avrupa'da maç yöneten Türk hakemleri hepsi bir şekilde birbirine bağlanabiliyor.

Hal böyle olunca da Avrupa'ya çıkan her hakemin düdüğünü  Fenerbahçe'yi doğramak için kullanması, bunu yaptıktan sonra Uilenberg ve MHK korumasına alınmasını ve fetö/pdy artığı medyanın hemen bu hakemlere sahip çıkması hiç de garip görünmüyor.

Yanlış anlaşılmasın kimseyi bir şeyle suçlamıyorum ama bu kadar tesadüf anasının örekesinde bile zor görülür!