Galatasaray'da 'cambaza bak' oyunu!

28 Aralık 2016 Çarşamba  |  MENTOR

Yeni tür şaklabanlar türedi, bunların bazıları Galatasaraylı bir baltaya sap olamamış, sporculuk ahlakı ve kariyerleri tartışmalı isimler. Futbol dünyasındaki yıldız isimleri düşününce gerek kazandıkları para gerekse oynadıkları takımlar açısından "ikinci sınıf" denilecek türden futbolcular. Tutanamamış tipler.

Allah'ın günü Fenerbahçe'ye sallayıp manşet oluyorlar, medyanın çoğu ilgilenmiyor gerçi ama 3 Temmuz'un merkez medyada çığırtkanlığını yapmış bir Hürriyet var ki evlere şenlik! Yeter ki Fenerbahçe'ye küfretsinler en ağır ahlaksızlıkları bile manşete taşıyorlar.

Ama Galatasaray'da bu tür insanların sayısı da az değil, camianın Fenerbahçe takıntısı var ve Fenerbahçe ile ilgili hakaret veya aşağılama içeren söylemlerde bulunan herkes Galatasaraylılar'ın kahramanı olup parasını hiçbir yetenek ve performans göstermeden cebine atabiliyor.

Mesela geçmiş 5 yılda 4 Şampiyonlar Ligi ve borsadan gelen yaklaşık 300 milyon dolar toplam neredeyse yarım milyar dolar uçtu gitti kimse "Yahu ne oluyor Galatasaray'ın paralarına" demedi, oysa o dönemde Beşiktaş ve Fenerbahçe çok ciddi güçlüklerle boğuşuyordu. 4 Şampiyonlar Ligi, 300 milyon dolar bedelli ve hisse satış bedeli yaklaşık yarım milyar dolar uçup gitti kimse nereye gitti bu paralar demedi. Galatasaray'ın şirket değeri 600 milyon dolardan sıfıra düştü hala hesap soran yok.

Galatasaraylı tüyü bitmemiş yetimin hakkı FETÖ/PDY sempatizanı, daha önce stadyum büfesi yönetmemiş CEO'lar için ayda 100 bin lira maaş 300 Mercedes CEL makam arabası oldu kimse ne oluyor demedi.

Onlarca futbolcu geldi gitti kimler komisyon aldı paralar nereye harcandı mantıklı bir açıklaması hala yok.

Galatasaraylılar'ın alınteri birilerinin cebini şişişirken onlar cambaza bakıp her türlü beceriksizlik ve karanlığı Fenerbahçe nefretinin arkasına sakladılar. 

Galatasaray Basketbol için neredeyse Fenerbahçe kadar para harcıyor. Hadi diyelim yarısını harcıyor, başındaki hocanın kariyeri asla o düzeyde takımları çalıştırmaya uygun değil. Zaten Galatasaray'ın başında olmasa o düzeyde bir takımda çalıştıramaz. Galatasaray'dan önce bütçesi Galatasaray'ın dörtte biri kadar olan Beşiktaş'ı çalıştırıyordu bu sene Eurolig'de komik durumlara düştü. Galatasaray sonunculuğa demir attılar ama koçları her fırsatta Fenerbahçe'ye sallayıp hak etmediği Galatasaray dolarlarını cebine atmaya devam ediyor.

Hele bir oyuncuları var tek özelliği Fenerbahçe maçlarında Fenerbahçe seyircisine küfretmek ama olsun Galatasaray dolarları cepte.

Artık herkes öğrenmiş Galatasaray'ın zaafını, Fenerbahçe'ye salla Galatasaray'ın parasını cukkala.

Fenerbahçe'de böyle bir takıntı bulamazsınız, Fenerbahçeli ülkede kendi olanaklarıyla stat ve salon yapmayı başarmış Fenerbahçe için hapis yatmış Başkanını kupa maçından sonra Galatasaray'a saygısızlık etti diye yerin dibine soktu. Aynı olay Galatasaray da olsa o başkan kahraman ilan edilirdi.

Dost acı söyler; Galatasaray yıllardır Fenerbahçe nefretinin arkasına saklanılarak soyuluyor. Eğer hayır diyorsanız son yıllarda Galatasaray kadar sportif başarısı olmayan Fenerbahçe'nin nasıl olup da bu dönemde kendi kaynakları ile salon ve stat yaptığını, Galatasaray'ın bunları yapamadığını, 3 Temmuz gibi bir darbe yemediği halde Fenerbahçe üniversite açıp arsalar alırken, basketbola Galatasaray'ın futbola ayırdığı kadar bütçe ayırıyorken Galatasaray'ın batıyor olmasını açıklamanız lazım.

Cambaz Fenerbahçe diye bağırırken Galatasaray'ı soyuyorlar, teldeki adama bakmak yerine biraz aşağıya baksan iyi edersin Galatasaraylı dostum, çünkü teldeki adam seni kandırıyor.