Futboldaki suç örgütü

30 Aralık 2016 Cuma  |  MENTOR

Hakan Şükür, FETÖ/PDY mensubu militan, mal varlığına el konuldu, kaçak, Amerika'da.

Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz. Suç örgütü üyeliğinden yargılanıyorlar.

İhsan Kalkavan futbolda herkesle ilişkisi olan önemli bir yönetici, suç örgütü üyesi, kaçak.

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatına Madde 15'e göre ;

MADDE 14 SORUŞTURMA ZAMAN AŞIMI

(3) Müsabaka sonucunu etkileme şeklindeki disiplin ihlallerinin soruşturması zaman aşımına tabi değildir....

Ülke futbolunun en önemli figürlerinin suç örgütü üyesi olduğu, FETÖ/PDY suç örgütünün  futbolun içinde futbolcu, teknik adam, yönetici bir çok sempatizanı olduğu ortaya çıkmış. Bizzat örgüt lideri bu suç örgütü üyelerini toplayarak futbola ilişkin faaliyetlerde bulunmaları konusunda talimatlar vermiş, buna ilişkin videolar her yerde dolaşıyor, polis bu konuda bir çok örgüt dökümanı ele geçirmiş, bunlar iddianameye girmiş ama sanırsın Türk futbolunun bu en önemli figürleri uyuşturucu kaçakçısı futbolla falan ilgileri yok TFF'den tık yok.

Ya temizlig meraklısı medya; onlar da üç maymunu oynuyor.

Şimdi çıkıp bazı aklı evveller kardeşimlerim, o dönem zaman aşımı vardı, zaman aşımı olmaması konusu talimata sonradan girdi, o gün olanlar için soruşturma açılamaz diyecektir. Ben de onların ahlaksız olduğunu söyleyeceğim çünkü gerek Fenerbahçe kararında, gerekse Porto kararında ve daha bir çok CAS kararında genel hukuk kavramlarının spor hukukunda hiçbir kısıtlamaya tabi olmadan uygulanamayacağı açıkça yazıyor. Porto kararında aleyhte kararların, üstelik mağdur varsa geçmişe dönük uygulanamayacağı tezinin kabul edilemez olduğu net bir ifade ile yer alıyor, hatta oyun kurallarını buna örnek göstermiş.

Hakan Şükür, Arif Erdem, Uğur Tütüneker, İsmail Demiriz, İhsan Kalkavan FETÖ/PDY suç örgütünün futbolda kirli dolaplar çevirdiğini gösteren, üstelik savcılar tarafından suç işledikleri düşünülen kişilerdir. Bunlar bir dönem Türk futboluna damga vurmuş insanlardır. Militan düzeyinde silahlı suç örgütü mensubu bu insanların örgütsel güçlerini futbolu manipüle ettirmek için kullanmadıklarını düşünmek mümkün değil, üzerlerinde öyle olduğunu düşünüp soruşturma açmayı gerektirecek kadar makul şüphe var.

3 Temmuz'da savcı ziyaret eden, polise ziyaret üstüne ziyaret yapan, UEFA'ya her gün yalan yanlış gazete küpürleri gönderen tarafsız!!!!!! TFF'mizden aynı hassasiyeti bekliyorum. Bekliyorum sözün gelişi, TFF bu soruşturmayı açmak zorundadır, açmazlarsa görevi ihmal suçu işlemiş olurlar.

En azından soruşturma açılmaması futbol organizasyonumuzun temizliği ve dürüstlüğü hedefleyen bir organizasyon olmadığı, tam aksine Fenerbahçe'nin haklarını çalmak amacıyla çalışan bir organizasyon olduğunu ortaya koyar.

Fenerbahçe yönetimine gelince; FETÖ/PDY'nin Fenerbahçe'nin  haklarını nasıl çaldığı, ne büyük zararlar verdiği ortada iken bu sessizliklerini anlamak oldukça güç.

Fenerbahçe taraftarına gelince; kim kaç gol attı, kim kötü oynadı bir kenara bırakın da 3 Temmuz'u hatırlayın, 5 yıldır mücadele ettiğiniz şey avucunuzun içinde son bir hamle gerekiyor, Fenerbahçe'nin sizden başka kimsesi yok o nedenle bu çirkinliği her türlü hukuki yolu kullanarak tüm dünyaya anlatmak zorundayız.

Ne çabuk unuttunuz ağzında salyalarla kuduz köpek gibi Fenerbahçe'ye küfreden medya maymunlarını, akbaba gibi çakal gibi Yunan mafya babaları ile Fenerbahçe'yi sırtından hançerleyenleri, ne çabuk soğudu içiniz? Biz savunmazsak kimse savunmuyor, UEFA, FİFA herkese Türkiye'de yaşanan bu çirkin gerçeği anlatmak zorundayız. Bizden başka anlatacak kimse de yok.

Ben söyleyeyim bu tavrınız devam ederse  her önüne gelen de Fenerbahçe'nin haklarını çalmaya devam eder.

Ben Fenerbahçe'nin adını alkol kokan leş artığı dolu ağızlarına sakız edenleri, FETÖ/PDY'ye hizmet eden,  Fenerbahçe'ye şikeci demeye cesaret eden namussuzları unutmuyorum, çocuklarım da unutmuyor, torunlarım da unutmayacak, onların çocukları da...

*Spor hukukunda "geçmişe yürümezlik ilkesinin sınırsız bir şekilde uygulanamayacağını ifade eden CAS Porto kararı için TIKLAYIN

**Türkiye Futbol Federasyonu  Disiplin Talimatı için TIKLAYIN