Yeni Digitürk, eski tezgah!

04 Ocak 2017 Çarşamba  |  MENTOR

Türk futbolundaki çirkinlikler artık kör gözüm parmağına bir hal aldı.

Digitürk, Galatasaray, Beşiktaş ve Bursaspor ile ortak, bu kulüplerin Fenerbahçe gibi bir frekansı yok, yayın yapmak için Digitürk'e ait frekansları kullanıyorlar. Anlaşma şu: Digitürk bunlara bu olanağı sağlıyor ve personel maaşlarını ödüyor, karşılığında ise reklam gelirlerinin önemli bir kısmı Digitürk'e gidiyor. Fenerbahçe'nin ise bağımsız bir frekansı var. Bunun anlamı şu Fenerbahçe şampiyon olunca Digitürk zarar ediyor, çirkin oğlu çirkin. 

Daha önceki yazılarımda anlatmıştım, Trabzonspor'un sponsoru QNB ile Digitürk'ün yeni sahibi beIN Grup aynı patrona, Katar Devlet Fonu'na ait, yani hepsi Katar Şeyhi'nin. Bu durum bir çıkar çatışması yaratıyor, hukukun uygulandığı hiç bir ülkede buna izin verilmez.

Ancak yayıncı kuruluşa ilişkin çirkinlikler bu kadarla da kalmıyor, önemli yöneticilerinin birinci derece yakınları futbol üzerinden bahis oynatıyor, sorsan herkes temiz futbol özlemi çekiyor!

Yayıncı kuruluşa ilişkin gayri ahlaki bu ticari ilişkilere son zamanlarda yeni bir halka eklendi; Fransızlar, Evet doğru duydunuz, Fransızlar.

Digitürk'ün Araplar dışındaki bütün  üst düzey yöneticileri Fransız, elbette ülkemizde Fransız deyince akla gelen şey belli.

Bu Fransız işgali etkisinin göstermekte gecikmedi; Fenerbahçe düşmanlığı ile bilinen, Trabzonspor yöneticileri ile şampiyonluğu etkileyecek maçları manipüle etmek için tezgah kuran, yetkisiz menajerlik yapıp suç işleyen şaibeli bir gazeteciyi Lig Tv'ye yönetici olarak atadılar, dedikodulara göre Fransızlara yakın bir kulübümüzün düşman ilan ettiği Tümer Metin'in görevine son verilecek, yorumcuların da Fransız ekolünden olması sağlanacakmış.

Yousef Al-Obaidly, Digitürk CEO'su çoktan Hıncal Uluç'un güdümüne girmiş bile. Yazdığına göre yüz yüze konuşup ülke futbolunun sorunlarını anlatacakmış* Aslında Fenerbahçe'yi nasıl mahvedeceğinizi anlatacağım demek istiyor.

Tüm bu gelişmeler olurken sevgili Fenerbahçe yönetimi derin uykusuna devam ediyor. Hal böyle olunca da iş başa düşüyor.

Fenerbahçe taraftarı Digitürk'e, beIN Grub'a, Katar Büyükelçiliğine mail, faks hukuk içinde kalan her türlü yöntemle bu çirkinliği anlatmalı, yoksa Fenerbahçe'nin haklarını çalmak için yeni bir tezgah ve çirkinlik yaşama geçiyor.

Fenerbahçe sahipsiz, yönetimi gaflet uykusunda tek tutunur dalı var o da taraftarı. Yalnız bırakmayalım Çubuklu'yu, çirkin ellere kalkan olalım, izin vermeyelim.     

*http://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2016/11/04/yeni-digiturk-kuruluyor