Twitter'da 'futbol kardeşliği'

06 Ocak 2017 Cuma  |  GÜNLÜK

Galatasaray Spor Kulübü'nün dün İzmir'de şehit edilen polis memuru Fethi Sekin için yayınladığı bir mesaj, normalde araları gergin olan futbol taraftarlarının kenetlenmesini sağladı.

Galatasaray, "Tüm Türkiye'ye sözümüzdür" başlıklı mesajında, "Biliyoruz ki Sekin Ailesi'nin acısı henüz çok taze. Bu tür kararları almak için vakit çok erken. Ancak tüm kamuoyunun şunu bilmesini isteriz: Galatasaray altyapısının kapıları, şehidimizin emanetine ardına kadar açıktır. Bu konuda eğitim bursu verilmesi dâhil her türlü imkan Galatasaray camiasının Sekin Ailesi'ne ve Türkiye'ye sözüdür"dedi.

Bunun üzerine Gökhan Şanlı isimli Fenerbahçe taraftarı Twitter'da Galatasaray'ı etiketleyerek, "Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasarar. Adamsınız" diye yazdı.

Şanlı'nın bu mesajına Galatasaray taraftarı Oğulcan Yıldız, "Helal olsun sana birader. Sen şunu dedin ya. Al bu da benden gelsin en büyük FENERBAHÇE"diye yazdı.

Şanlı bu mesaja, "Allahına kurban. Gidip de UEFA kupasini sergileyecegimiz , 6:0 muhabbeti yapacağımız başka Türkiye yok"yanıtını verdi.

Yıldız'ın bu mesaja, "Aynen öyle birader aynen öyle. Yüreği büyük adamsın, saygılar"yazmasının ardından Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer takımların taraftarları da ikiliye katılarak destek mesajları attı.

Mesajları okumak için TIKLAYIN