Fenerbahçe'yi uçuruma sürüklemek

16 Ocak 2017 Pazartesi  |  MENTOR

Fenerbahçe'nin meşruiyetini yitirmiş, Fenerbahçe halkı ile bağı kopmuş bir yönetimi var. Bu çirkinliğe tepki olarak başlayan tribün boykotu dün akşam da devam etti Bu boykot meselesini anlamayan iki grup var; Fenerbahçe yönetimi ve medya. O tribünlerin yönetim değişmeden dolması olanaksız, bu tür ortak akıl uygulamaları Fenerbahçeli'nin 3 Temmuz'da kazandığı bir refleks ve ne medyanın ne de Fenerbahçe yönetiminin entelektüel düzeyi bunu analiz etmeye yetecek kalitede.

Fenerbahçe yönetimi tükenmiş durumda ama tüm beceri noksanlıklarına rağmen kalma ısrarı Fenerbahçe'yi de uçuruma sürüklüyor.

Fenerbahçe yönetimi geçen yıl stat isim hakkı olarak Ülker'den 83 milyon dolar peşin para aldı toplam 134 milyon TL. da sermaye artırımından geldi, 450 milyon liradan fazla bir para buhar olup gitti, elde kalan ise enkaz halini almış bir futbol takımı. 450 milyon liradan 450.- kuruş kalmadı , yönetimin 80 milyon avroya kurduğu takımla  Dick Advocaat'ın üç otuz paraya aldığı Lens ve Karavayev'in dün akşamki performanslarını görünce beceriksizliğin ve yetersizliğin boyutu daha iyi anlaşılıyor.

Fenerbahçe'nin UEFA ile mali problemleri olan bir yılda 450 milyon lirayı çöpe atmışsın, önemli bir kısmını mali problemleri uğraşan Fenerbahçe'nin kasasında tutmak varken HDTV gibi saçmalıklara gömmüşsün, istifa etmeyi düşünmediğin gibi kalkıp bir de akıl vermeye kalkıyorsun.

Bir de devlet futbola el atsın demez mi, el atmamış hali bu mu? Seni kim içeri tıktı, Kenan Evren'i elinden alıp rakiplerine stat, İETT arazisi, Spor Toto sponsorluğu, sermaye piyasası dokunulmazlığını kim verdi? Tüm sorunların kaynağı tarihimizde ilk defa futbolun tüm kurumları ile politize olması ve senin abuk sabuk ilişkilerin yüzünden Fenerbahçe'yi üvey evlat ilan edip hedef alması değil mi sorunun kaynağı? elbette öyle.

Ama senin Fetöcü, Atatürk düşmanı İhsan Kalkavan ile kanki, Zekeriya Öz'le futbol arkadaşı, Ağar'la can ciğer kuzu sarması, diktatör genelkurmay başkanları ile Atatürkçü makyavelizmin bugün o koltuğu korumak için siyasete kölelik etmeyi gerektiriyor ve sen de bunu yapmaktan çekinmiyorsun değil mi?

Ama bilin ki yemiyoruz, artık takke düştü kel göründü.  

Hukuk, devlet falan demişken şu yasalara aykırı ve usulsüz olarak Fenerbahçe Futbol A.Ş.'den Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ne aktardığınız, ne olduğu nereye harcandığı belli olmayan  180 milyon lirayı futbola geri ödeyin de devletle, hakimle, mahkemeyle tekrar başınız belaya girmesin.

Kimseye akıl ve erdem tavsiye edecek haliniz yok.

Bir söz de daha geçen hafta kadro dışı bırakılmış olmasına rağmen sahaya çıkıp mücadele eden oyuncusuna ve takımı ıslıklayan dangalaklığa edeyim...

Tüm olanların yönetimin beceriksizliği ve  basiretsizliğinden olduğu ortada iken faturayı canını dişine takarak mücadele eden futbolculara kesmeniz sizin otoparktan bedava biletle giren yönetim yandaşı olduğunuzu açık ediyor, haberiniz olsun.

Gelelim tüm bu çirkinliklere rağmen sistemli ve bilinçli olarak sürdürülen hakemlerin Fenerbahçe kıyımına!!!

Onlar da Fenerbahçe yönetimi gibi bataklığa dönüşmüş, kimin ne halt ettiği belli değil, ahbap çavuş ilişkileri ile kontrolsüz yüz milyonlarca dolar dönüyor, herkesin cebi şişiyor, Federasyon Başkanı Beşiktaşlı, MHK Başkanı Galatasaraylı olunca çal Fenerbahçe aleyhine düdüğü at parayı cebe, iyi düzen, nasıl olsa sadece Fenerbahçe aleyhine düdük çalmanın cezası yok.

Dün akşam hakem hata yapmadı, resmen art niyetliydi, daha 6. dakikada gözünün önündeki penaltıyı vermedi çünkü Fenerbahçe'nin oyun anlayışı erken öne geçtiği maçlarda farka gitmeyi sağlıyordu ama aynı hakem maçın sonuna doğru daha tartışmalı pozisyonda cart diye çaldı penaltıyı. Ondan sonra ceza alanında yaka paça indirdiler Fernandao'yu ona penaltı çalmadı ama benzer pozisyonda Fenerbahçe gole giderken Fernadao aleyhine faul çalmayı ihmal etmedi. Hakem sanırım 2-2'ye bahis oynamıştı ya da Fenerbahçe puan kaybetsin denilmişti, maçı öyle yönetti.

Bu hatalar ilk de değil sistemli olarak hakemler ligi dizayn ediyor, ilk haftadan başladı, Fenerbahçeli ilk haftadan bunun böyle olacağını söylerken Fenerbahçe yönetimi Fenerbahçe'nin menfaatlerinden daha çok kendi çıkarlarını düşünerek sustu şimdi de kimse dinlemiyor.

Sonuç; biz Fenerbahçe'liyiz biz futbolun bataklığını da kuruturuz, art niyetli hakemlerin canına da okuruz yeter ki sen istifa et çünkü sen her ayağa kalktığımızda bizi sırtımızdan hançerliyorsun.