Galatasaray'ın son şansı

26 Ocak 2017 Perşembe  |  MENTOR

Galatasaray yönetimi çok kötü bir dönemden geçiyor... Galatasaray Futbol A.Ş. diğer 3 halka açık AŞ.'nin toplamından çok zarar ediyor, üstelik diğer kulüplerden çok daha fazla faiz yükü var. Yni kur masalı da bu beceriksizliği örtmeye yetmiyor. Galatasaray geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynamasına rağmen gelir açısından Fenerbahçe'ye geçildi, konsolide gelirde yanına yaklaşamıyor.

Emlak Konut anlaşması ise nereye çıkacağı belli olmayan karanlık bir yol haline geldi, bir tür tazminat mı yoksa tahsilat mı anlamak zor.

Açıklanan tüm anketlerde Galatasaray taraftar kaybederken Fenerbahçe hızla taraftar kazanıyor.

Basketbol şubesi ise tam bir skandal, geçen sene Galatasaray sever medyanın da yardımıyla Eurocup gibi  ikinci sınıf bir organizasyonun kupasını biz basketbolda Fenerbahçe'den başarılıyız diye takdim ettiler. Bu sene takke düştü kel göründü Galatasaray'ın 10 milyon doları çöpe gittiği gibi marka değeri dibe vurdu dünyanın ikinci büyük liginde averaj takımı haline geldiler.

Bu akşamki Fenerbahçe maçı onlar için kaçırılmaz bir fırsat bir Fenerbahçe kavgası Galatasaraylılara her şeyi unutturuyor.

Düşünün Podolski, Melo, Burak Yılmaz adamların işi gücü Fenerbahçe maçı seyretmek, her maçı seyredip Fenerbahçe'nin yenilmesini bekliyorlar. Artık nasıl mutlu oluyorlarsa hemen sosyal medyada "komiklik" dönemi başlıyor. Sanırım kulüpte Fenerbahçe dışında başka şey konuşulmuyor!

Fenerbahçe şöyle, Fenerbahçe böyle adamların bilinçaltına işlemiş,  elbette zor 20 yıl Kadıköy, 6-0 gibi tarihi bir skor, yüzüncü yılında rakibini alkışlamak zorunda kalmak, eski stadını kapatıp yeni stadını rakibine açtırmak çok zor, tüm bunlara ise FETÖ/PDY polisi dışında cevap verme şansın olmamış.

Sonuç olarak; bir Fenerbahçe kavgası hem Ergin Ataman'ı hem Galatasaray yönetimini ipten alır, Galatasaray'ın yayınladığı açıklamaya bu gözle bakıyorum.

Tahrik maçtan önce başladı, maçta devam edecektir. Fenerbahçe taraftarı zaten seneye Eurolig'de oynaması mümkün olmayan bir takıma bu şansı vermemeli.