'Sanatçılarımızla toplum arasında köprü'

03 Şubat 2017 Cuma  |  GÜNLÜK

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin gazetenin vereceği yeni ekle ilgili bir yazı kaleme aldı:

Şu an meslek hayatımda kaleme almaktan en çok mutluluk duyduğum yazılardan birine başlamış bulunuyorum.

Heyecanlıyım. İçimde bir işi aşkla yapmış olmanın verdiği bir kıpırtı var.

Mutluluğumun gerisinde yöneticisi olduğum gazetenin ilk kez vereceği haftalık bir kitap-sanat dergisinin haberini okurlarımıza duyuruyor olmanın sevinci yatıyor.

Hürriyet, bundan böyle her cuma günü ilk bölümünde yeni kitapları, edebiyat dünyasının en son eserlerini tanıtan, değerlendiren; ikinci bölümünde ise müzikten baleye, resme ve heykele, fotoğrafçılıktan mimariye kadar sanatın, yaratıcılığın her alanına uzanan bir eki ana gazeteyle birlikte ücretsiz olarak sizlere sunacak.

Hürriyet Kitap-Sanat, bu yönüyle Türk basınında çok uzun bir süre için bir ilk oluşturuyor. Sektörünün lideri konumundaki ana akım büyük bir gazetenin magazin, seyahat ve hafta sonu eklerinin yanı sıra okurlarına düzenli olarak bir kültür dergisi de vermesi önemli bir adımı gösteriyor.

Aslında bazı gazetelerimizin haftalık ya da aylık kitap eki vermeleri geleneği eskiden beri sürüyor. Nitekim Hürriyet de son iki buçuk yıldır cuma günleri yalnızca üç büyük kentimizde 'Radikal Kitap' ekini vermekte, ancak bu ek ulusal düzeyde dağıtılmamaktaydı. Yeni derginin özelliği hem ulusal düzeyde Türkiye'nin her noktasında dağıtılması, hem de içerik olarak kitap eki kimliğinin yanı sıra sanatın her alanını kapsayacak bir zenginlik, çeşitlilik taşıyacak olması.

Bu heyecanı bizimle paylaşan, yıllardır sanat alanına değerli katkılarda bulunan iş dünyası temsilcileri ve kültür kurumlarına destekleri için içtenlikle teşekkür ediyoruz. Onları bu kültür hizmetinde paydaşlarımız olarak görüyoruz.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN