Fenerbahçe'nin ölüm kalım savaşı

03 Şubat 2017 Cuma  |  MENTOR

Uzun zamandır Fenerbahçe yazıları yazıyorum, ben bir blogger veya yazma konusunda büyük tutkuları olan bir insan değilim, benim tutkum Fenerbahçe'ye , Fenerbahçe'yi sevdiğim için yazıyorum.

3 Temmuz'da Fenerbahçe'yi savunmak, yaşadığım acıyı azaltıp haykırmak  için başladım yazmaya, sonra anladım ki asıl düşman Fenerbahçe'nin içinde ve iliklerine kadar işlemiş.

Sürekli yazdım ve buna yürekten inanıyorum bu ülkede dinamikleri Fenerbahçe ile rekabet etmeye yetecek herhangi bir spor organizasyonu yok.

Müthiş bir gücü var camianın, dünyada başka hiç bir camiada olduğunu sanmıyorum, cumhuriyetten de öte aile Fenerbahçe. Herkesin kullandığı amiyane tabirle veya yaptıkları hamasetle ilgili değil, Fenerbahçeli için ailesi ne ise Fenerbahçe de o. Kimse de, hiçbir camiada böyle bir özellik yok bence.

Ancak bu güç bugün köhnemiş dernek yapısı içinde kongre elitizmine mahkum edilmiş bir Orta Çağ yönetim anlayışı tarafından yönetiliyor.

Yönetimin bu camianın gücünü taşıyacak vizyonu yok, daha da ötesi bu vizyonsuzluk ve çağdışılık Fenerbahçe'yi çürütüyor. 

Fenerbahçe'nin AŞ+Kulüp 875 milyon lira banka borcu var (finansal) KAP'ta açıklanan faizleri dikkate alırsanız Fenerbahçe yıllık 150 milyon lira civarında faiz ödüyor, son beş yılda futboldan derneğe aktarılıp nereye harcandığı belli olmayan para 250 milyon avro, Fenerbahçe'nin FFP kıskacında olduğu son 1 yılda futbolun parasından derneğe aktarılıp harcanan para 350 milyon lira.

Belki rakamlar size karışık gelebilir ne anlama geldiğini açıklayayım,  Fenerbahçe borç batağında, bir yarını yok, geleceği yok, borç ödenebilir olmaktan çıkmış daha da kötüsü bu paraların nereye gittiğini bilen yok benim tek bildiğim ve emin olduğum kesinlikle futbola ve basketbola harcanmadı.

Bundan sonra kendimi tutabilirsem Fenerbahçe yazısı yazmayacağım bu yazı son Fenerbahçe yazısı olacak ve siteye gelen herkes bu yazıyı okuyacak.

Bu bir şampiyon olma veya sportif başarı kaygısı değildir.

Bu Fenerbahçe için bir ölüm kalım savaşıdır.

Fenerbahçelinin bundan sonraki, tutumu yarın Fenerbahçe'nin ne kadar var olup olmayacağını hatta var olup olmayacağını belirleyecektir, durum o kadar önemlidir.

Bu konuda hukuk içinde ve demokratik haklarını kullanarak şeytana bir taş atmayan herkes yarın çocuklarının yüzüne bakarken utanacaktır.

Şan, şöhret, menfaat için bu durumu görmezden gelen yandaşlığı seçen herkes Fenerbahçe'ye ihanet içerisindedir.

Artık bunun ortası da yok ya Fenerbahçe'ye ihanet ediyorsunuz ya da Fenerbahçe'yi yok eden bu çağdışı anlayışla hukuk içinde mücadele ediyorsunuz.

Bir karar vermeniz gerekiyor Fenerbahçe'yi kurtaracak mısınız yoksa seyredecek misiniz?

Bir karar verin yarın çok geç olacak.