'Bavul' özür diledi

03 Şubat 2017 Cuma  |  GÜNLÜK

Bavul dergisi, bu ay piyasaya çıkan kapağında Şair Turgut Uyar'a ait olmayan, "Herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı" dizeleri için özür diledi ve binlerce dergiyi toplattı. 

Bavul konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Şubat sayısı kapağımızda yer alan dizelerde, sıkça eleştirilen internetin bilgi kirliliği tuzağına biz de düştük. Tüm iç sayfalar editöryal süzgeçten geçirilirken kapağın sona bırakılıp kontrol edilmemesi büyük hataydı. Bu hata sonrası gerekli görev değişiklikleri yapıldı ancak bunu yeterli görmedik ve piyasadaki 35 bin dergiyi geri çekme kararı aldık. 

Geleceğe, çocuklarımıza hatalı bilgiler, yanlış dizeler kalmaması önemlidir ve ortada bir hata varsa bu içtenlikle kabul edilmeli, bedeli neyse ödenmelidir. Okurlarımıza, yazarlarımıza, şairlerimizin aziz hatırasına saygı bunu gerektirir. Bugüne kadar binbir emekle size sokakların gerçek hikâyelerini anlatmaya çalıştık, bu kötü ekonomik şartlarda ayakta kalmak için çabaladık. Ama geleceğe doğru bilgilerin miras bırakılması hepsinden daha değerlidir. 

Kapağı yenilenen Şubat sayımız yeniden basılıyor. Şubat sayısını almış olup iade etmek isteyen okurlarımız dergimizi karşı ödemeli olarak ofisimize yolladıkları takdirde, yenisi ücretsiz olarak gönderilecektir.

Pek çok değerli yazarın yazdığı Şubat sayımız hafta sonu itibariyle raflarda olacaktır. Tüm okurlarımızdan, emek veren yazarlarımızdan ve usta şairimizin sevenlerinden özür dileriz."