Futboldan nefret ediyorum!

08 Şubat 2017 Çarşamba  |  MENTOR

Çok gerekmedikçe artık Fenerbahçe ile yazmayacağımı söylemiştim, sözüm geçerli. Bu bir Fenerbahçe değil, futbol yazısı...

Ben Fenerbahçeli'yim ve bir çok Fenerbahçeli gibi benim için de Fenerbahçe spor veya futbol değil, ailemin parçası. Diğer takımlar için de aynı şeyi hisseden taraftarlar mutlaka vardır.

Bu tespiti yaptıktan sonra devam edelim, bize futbol diye sattıkları çirkinlikten başka bir şey değil. 

Futbolcu, yönetici, gazeteci, hakem hepsi ama  hepsinin tek dertleri var: Cebimizdeki parayı kendi ceplerine atmak. Sevgileri yalan, hepsi samimiyetsiz, önce kendini düşünen ve bunun için gözünü kırpmadan bizim sevgimizi istismar eden insanlar.

Bizi korusunlar, bizim haklarımıza sahip çıksınlar, bizim adımıza konuşsunlar diye oy verdiğimiz  siyasiler de oy uğruna bu çirkin ve karanlık dünyanın taraftarı soymasına ses çıkarmıyorlar.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı oynandı. Futbol seyretmeye gitti binlerce insan, milyonlarcası parasını ödediği televizyonlarının başına oturdu futbol izlemek için alın terimizden ayırıp milyonlarca doları ceplerine koyduğumuz terbiye özürlü adamlar elimizden keyfimizi alıp geriye öfke ve nefret bırakıp gittiler.

Onlar milyonlarca doları alıp ceplerine attılar, hakem parasını aldı, yönetici, kendini egosunu tatmin etti, televizyonlarda medyada boy gösterdi.

Biz parasını ödediğimiz şeyin karşılığını alamadık.

Ya bizi aydınlatsın, bizi bilgilendirsin bizim adımıza hakkımızın takipçisi olsun diye gazete alarak, televizyon seyrederek maaşlarını ödediğimiz gazeteciler? 

Onlar da çirkinliğe en önde katılanlar arasındaydı, giydikleri formalarla herkesten çok nefret ve öfke sattılar, kimse almıyor zaten sattıkları şeyi gazetecilik yaparak yaşayan gazete veya medya grubu kalmadı hepsi holdinglere satıldı ne istenirse onu söylüyorlar, medyanın özgür iradesi öldüğü gibi özgür olmayı düşünecek, hayal edecek, bunun için mücadele edecek yetkinliği de kalmadı, cesareti de yok.

Hepsi gözümüzün içine baka baka  yalan söylediler, kandırdılar, paramızı çaldılar, bizi soydular.

Bize sattıkları şey beş para etmez bu ürünü duygusallığa kapılıp almak aptallıktan başka bir şey değildir.

Sen sana ait olanı talep etmezsen verdiğin paranın karşılığını istemezsen art niyetli çirkin bir sürü insan senin paranla zengin olur sen de arkalarından trene bakar gibi bakarsın.

Seni Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Trabzonlu olarak bölerler ve sen ekmeğinden artırdığın üç kuruşla futbol seyretmeye gidip küfür kıyamet dışında bir şey göremezsin.

Yöneticiler senin ekmeğinden artırdığın parayı sahada ayakta duramayan adamlara eskort parası yapar, bakakalırsın.

Çoğu UEFA'nın açılımını bir çırpıda söyleyemeyecek gazetecileri büyük uzman kimliği ile dinlemek zorunda kalırsın.

Herkes hak ettiği gibi yönetilir, sen bu aptal tuzağına düşer çim biçme yeterliliği olmayan adamlara yeşil çimlerde birbirlerine küfür etsinler diye milyonlarca dolar ödersen seni daha çok soyarlar.

Çirkinliği bu kadar yaygın ve dürüstlüğün bu kadar az rastlanır olduğu bir ortamda maçın 3 ihtimalli olduğunu düşünüp maç seyretmek aptallığın da ötesindedir.

Size hayırlı olsun ben bu aptallığı almayacağım.