Cahiliz ama aptal değiliz!

09 Şubat 2017 Perşembe  |  SERBEST KÜRSÜ

Bir referandumda halktan -metazori- istenen cevaplardan birinin karşılığının resmen ve alenen vatan hainliği ile özdeştirilmesinin nasıl bir mantığı olabilir?

Hem millete 15 Temmuz sonrası methiyeler düzeceksin, hem her şeyin doğrusunu milletim bilir diyeceksin, hem onun önüne sırf kendi dayatman yüzünden sandık getireceksin, hem de kalkıp hayır diyenle FETÖ, PKK, DHKP-C aynı şeydir diyeceksin.

FETÖ denilen bir cemaat var; bu cemaatle yıllar yılı kolkola memleketi talan edenlere biz başından beri karşı çıktık, isyan ettik, iş alamadık, fişlendik. Ama kankalık devri sona erince, "sevgili Hoca Efendi" birden oluverdi FETÖ.

Siz kimsiniz de milleti salak yerine koyup, nifak tohumları ekiyorsunuz? Bu cesareti nereden alıyorsunuz? Deli misiniz, divane mi?

Akşam yemeği yiyen ailedeki muhafazakar evetçi baba, üniversiteye giden kızı hayır verecek diye sofrasından kovup evlatlıktan mı atsın istiyorsunuz? Öz kızına vatan haini muamelesi mi yapsın?

Ya da kıt kanaat ev geçindiren RTE hayranı bir çalışan, sırf patronu hayır diyecek diye adamı makamında vatan haini ve terörist diye vursun mu? Yoksa istifa mı etsin?

O çok övündüğünüz AVM'lerde, camilerde, hastanelerde yüz binlerce insan birbirini mi kırsın sen teröristsin ben yurtseverim diye. Bu mudur plan?

Öyleyse, siz daha kendi halkınızı tanımamışsınız. Bugüne kadar, eğitimin ortaokul 3 seviyesinde olmasının sayesinde halktan oy toplayan siz takiyeciler büyük bir hata yaptınız. Yanlış strateji belirlediniz. Sanıyorsunuz ki, her söylediğiniz bu halk tarafından yutulacak. HAYIR beyler, hiç de öyle olmayacak. 

İşin içine vatan hainliği sokarsanız, bu söylem sizi hallaç pamuğu gibi atar. Ne demek hayırcılar PKK destekçisidir! El insaf. Sizin alenen yaftaladığınız o insanlar bu saçma sapan propagandanız sayesinde etrafındaki evetçileri de hayıra çevirecek. Çünkü, emin olun, aklı başında herkes bu söylemden rahatsız. Tam tersini CHP Başkanı söylemiş olsaydı, inanın CHP yerle bir olurdu. Bize bu kadar salak muamelesi yapamazsınız. 

Evet, halk olarak cahiliz ama moron değiliz. Cehaletimizin sebebi de siz politikacılarsınız. Karşımıza iki lafı bir araya getirip de bize feyz verecek kimse çıkmıyor ki aranızdan. Varsa yoksa takiye, yalan, dincilik. 

Devletin, yani halkın zenginliklerini babasının mali gibi kullanan bir zihniyetin milletini düşündüğünü kim, neye dayanarak iddia edebilir?

Siz sanıyor musunuz ki, evetçilerle hayırcılar ayrı ayrı kamplarda, evlerde, iş yerlerinde yaşıyorlar? Siz bizi omurgasız familyasının bir üyesi falan mı sanıyorsunuz?

Hiç kendinizi paralamayın. Sizi oraya getiren de, size kendinizi dev aynasında görme şansını tanıyan da, devletin zenginliklerini size teslim eden de bu halk. Hem iri olalım, diri olalım bir olalım diyeceksin, hem de halkın %60'ına terörist diyeceksin. Hele bak git oğlum derler adama. 

Kim bu halkı bölmeye çalışır ve vatan hainliğiyle suçlarsa, halk o zihniyetin üzerinden silindir gibi geçer.

Çünkü biz İstiklal savaşı vermis, ümmetten ulusa dönmüş,100 yılda sıfırdan bir devlet yaratmış, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş bir nesilden geliyoruz. Cahil olabiliriz ama asla Ata'mıza saygısızlık ettirmeyiz, yolundan da çıkmayız. 

BÖLÜNMEYİZ!  

Analizör