Evde çocuklar ekmek bekliyor

25 Şubat 2017 Cumartesi  |  MENTOR

Çok acayip bir ülkede yaşıyoruz ideolojik açıdan her şey birbirine karışmış durumda, ülkenin siyasetine bakınca devrimci-muhafazakarlardan, ümmetçi-milliyetçilerden, zengin sosyal demokratlardan, marksist etnikçilerden falan bahsetmeniz gerekiyor.

Hal böyle olunca da ülke insanının ideoloji ve siyasete ilişkin fikrinin "sıfır" olduğu anlaşılıyor.

Gelir dağılımın en altındaki insanları temsil ettiği iddiasındaki AKP Hükümeti yeni bir vergi indirim paketini meclisten geçirdi  ama oyunun neredeyse % 60-70'ini oluşturan ücretlilere sırtını dönmüş, vergisini düzenli ödeyen mükellefe % 5 vergi indirimi yapılacakmış. Peki vergisini daha maaşını ödemeden yatıran ücretli niye bu indirimden yararlanamıyor? Vergisini yatırmayan ücretli yokken neden ülke hükümeti ücretliye sırtını dönüyor? AKP'nin biz yoksulun hükümetiyiz tezi ile taban taban zıt değil mi bu politika?

Ya CHP'ye ne demeli, güya sosyal demokrat parti yani amacı ücretlilerin hakkını savunmak ama onlar rakı içme özgürlüğümüzü savunmaktan hükümetin "ücretliyi" unutmasına tepki göstermeye fırsat bulamıyorlar. Konu ücretli olunca hükümet ve CHP aynı yerdeler.

Bırakın hükümet politikalarını ve muhalefetin tavrını yapılan düpedüz Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.

Vergilerini düzenli ödeyen bir kısım vatandaş ödüllendirilirken vergilerini düzenli ödeyen bir kısım vatandaş da cezalandırılıyor.

Hangi hukuk mantığı bunu kabul ediyor?

Nerede Barolar Birliği, nerede hukukçular, ha pardon onlar da mini etek giyme özgürlüğünü ve laikliği kurtarıyorlar ama biz karnımız neyle doyuracağız sorusuna cevap arayan yok.

Siyasetiniz batsın kardeşim, evde çocuklar ekmek bekliyor niye hiçbirinizin aklına gelmiyor bu?