1 Nisan 2020

25 Şubat 2017 Cumartesi  |  SERBEST KÜRSÜ

Tarih 1 Nisan 2020.

4 ay sonra Serv'in 100. yıldönümü.

- Şükürler olsun, bugünleri de gördük, bekledik ama değdi. Dile kolay tam 100 yılwink 

- Referandumu kazandırtmasaydık tüm emeklerimiz boşa gidecekti, resmen direkten döndük. Hatta ben bir ara bu işi kıvıramayacağız diye karamsarlığa bile kapıldım. Ama sağolsun hocam yine yaptı yapacağınısmiley

-Hakikaten yaa, adamın dibi. Çok vefakar. Kendine yardım edeni ömrü billah unutmuyor. Baştacı ediyor. O kadar iyi niyete, etrafında o kadar gereksiz ve riyakarın birikmesi de normal tabii.

-Ama o hala başkalarıyla uğraşıyor. 

- Amaaaan bize ne. Biz ganimetimizi sayalım. Koca ülke elimize geçti. Halk uyanmadan kıçlarındaki donlarına kadar almamız lazım. Yoksa büyük birader canımıza okur. Zaten zırt pırt arayıp naaptınız diye soruyor. Herife dünyaları veriyorsun yine tatmin olmuyorangry

-Geçen ben de cesaretimi toplayıp söyledim; patron dedim, 2019 seçimleriyle seçtirdiğimiz başkanla olan anlaşmamız tıkır tıkır işliyor, gırtlaklarına borç batağında olan bir ülkenin kalkıp da bize dayılanması, yeniden ayağa kalkması mümkün mü dedim. Yavrucuğum dedi, sen bu milleti bilmezsin, yaşın yetmez, tuhaf tipler bunlar, evi alevler sarana kadar kıllarını kıpırdatmazlar, çatı çökmeye yakın içeri dalarlar yangını söndürecem diye, işin akıl almaz tarafı söndürürler de. Sonra da kalkar evi yeniden inşa ederlersad

-Valla ben hiç öyle bir izlenime kapılmadım. Kaç yıl oldu, bir yaz ayında geldim buraya, hani şu meşhur organizasyon için.

-Sahi bir ara anlatsana, efsane oldunuz teşkilatta. 11 Eylül'ü gölgede bıraktınız neredeyse.

-Yok artık, abartma. 

-Ama muhalefetin tutumu da çok işinize yaradı di mi?

-Diyosun! Ah be güzel kardeşim, bu denli önemli bir oylamada muhalefeti boş bırakacağımızı mı sandın? Konuşturma şimdi beni, zamanı gelince onu da anlatırım. Kalk da büyük biraderin istediği işleri yetiştirelim. Önce hocama gideceğiz, elden verin talimatları diye tutturdu. Ama asıl önemlisi, bugün tapu devir işleri var.

-Ne tapusu yawsurprise

-Bu kadar parayı biz niye harcadık be kardeşim? Ülkenin tapusu tabii. 10 Ağustos'a yetiştirmemiz lazım, işlemler uzun sürer.

-Abi çok bariz yapmıyor muyuz?  Ahali uyanır diye tırsıyorum.

-Hocam, biz onları 1938'de başladık uyutmaya, sonra tecrübe kazandık, zamanla durumu çözdük, sallaya sallaya uyuttuk. Altını da temizledik, artık borazan çalsan uyanmaz. Uyansa da, kıçındaki donu almışım, ne halt edecek! Bazı tipler vardı, onlar görmüştü olacakları, hatta bayağı uğraştılar ama son hamlemizle engelledik.

-Neydi ki o hamle?

-Önderlerine saldırttık cahil halkı. Önce bi afalladılar ama sonra ekonomik çöküntünün verdiği bunalımla düştüler tuzağa. Kendi kurtarıcılarına kendileri saldırdı hem de nefretle. 

-Abi bence pek doğru yapmamışsınız.

-Niye ki oğlum, sonuç ortada işte. 4 aya Serv'i yeniden imzalatacağız, işlem tamam yani.

-Abi, istersen şen dışarı bir bakıver. Eğer oradakiler çekirge sürüsü değilse ve gördüğüm önderlerinin sureti değilse çok haklısın diyecem.

-Bu ne lanfrown

-Kaç abi kaç. Yemişim büyük biraderi. Kuvvacılar hortlamış. Ben diyordum zaten, bu kadar sessizlik iyiye alamet değil diye. Buraya gelirler bunlar. Kudurumuş abi bunlar. Ne yani ülkeyi satın almak istediysek, ne var bu kadar kızacak. Abi helikopter geliyo mublush

-Bu da mı gol değil be abi. Bıktım usandım yaaa. Hadi yürü yürüangry

Analizör