'Küme düşürme' iddiası ve gerçekler

27 Şubat 2017 Pazartesi  |  MENTOR

Babaspor diye bir spor sitesi kurulmuş, Aziz Üstel isimli hesabın sosyal medyadaki açıklamasına göre Bahri Havadır'ınmış, Ünal Ağabeyi de destekliyormuş (artık kimse bu Ünal Ağabey),  Aziz Üstel'e mi ait bilmiyorum ama o hesap hakkında bildiğim ruh sağlığı bozuk birine ait, sürekli Fenerbahçe'ye küfreden radikal bir Galatasaray taraftarı olan bir hesap. O hesabın söylediğine göre Babaspor onlarınmış, desteklenmeli imiş... "Bizim" derken bir sahiplikten çok sanırım amaçlarına hizmet eden yayın yapılmasını kast ediyor.

Bu arkadaşlar halka açık şirketler olan Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında yanlarına Başakşehir'i de ekleyerek  

"Küme düşecekler" diye bir haber yapmışlar"

Sanırım FETÖ/PDY'nin tasfiyesinden sonra iyice çaresiz durumda olan Galatasaray'ı şampiyon yapmak için akıllarına başka bir şey gelmemiş.

Bahri Havadır ise TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in gazetesinde çalışıyor.(Fenerbahçe aleyhine her türlü eylemin sonunda Federasyon Başkanı'na çıkması da oldukça acayip).

Önce açıkça söyleyeyim Fenerbahçeliler rahat olsun çünkü yapılan haber çirkin bir iftira ve Fenerbahçe kompleksi dışında anlam taşımıyor, ayrıca FETÖ/PDY ile işbirliğinin izlerini taşıyor. Yoksa artık kumpas olduğunu herkesin bildiği bir terör örgütünün savunuculuğunu neden yapsınlar?

Tahkim Kurulu kararları Anayasanın güvencesi altındadır ve sadece yeni delil nedeniyle ve lehe bozulabilir . Evrensel hukuk kuralıdır, bir suçtan iki defa yargılanamazsınız, mesela Sadri Şener çıkıp  ben Sivas'a para verdim dese Trabzonspor artık ceza almaz, yargılanmış beraat etmiş, Fenerbahçe de TFF de yargılanmış beraat etmiş.

Tahkim kararları bu sadece yeni delil nedeniyle ve Fenerbahçe yöneticileri lehine bozulabilir.

Olanlar sadece bu kadarla da kalmıyor, bu Fenerbahçe düşmanlığı ile gözü dönmüş adamlar aynı zamanda suç işliyor çünkü Fenerbahçe ve Beşiktaş halka açık şirketler, küme düşerlerse gelirleri bugünün onda birine düşer. Bu da yatırımcıların bu hisse ile ilgili kararlarını doğrudan etkileyen bir haber olur, her iki hisseyi de spekülasyona açık hale getirir, ayrıca Galatasaray hisselerine pozitif etki yapar.

Bu nedenle yaptıkları Sermaye Piyasası Kanunu'nun 104, 106 ve 107. maddelerine aykırıdır hem hapis hem de para cezasını gerektiren ağır bir suçtur.

Fenerbahçe ve Beşiktaş yöneticileri bu insanları mahkemeye vermelidir.

Galatasaray için ise ilginç olan Fenerbahçe'ye küfredip, şike diyen herkesin Galatasaray ve Galatasaraylının parasını rahatlıkla cebine atıyor olması...