GS'li Nasuhi Sezgin'e teşekkür ediyorum

07 Mart 2017 Salı  |  MENTOR

Nasuhi Sezgin Galatasaray A.Ş. Yöneticisi Antalyaspor maçı sonrası açıklamaları var, diyor ki; 

"Başka taraflardan gelen telkinlerle takımımız bazı puanları bilerek kaybetti."

Düşündüm düşündüm, ben bu sözlerden, "Bazı Galatasaraylı futbolcular şike yaptı" dışında bir anlam çıkaramadım. Siz çıkarabiliyorsanız, söyleyin!

Şike, futbolda işlenebilecek en büyük suç.

Önce medyanın tavrına, gazetelerin internet sitelerinde ne yaptığına bakalım...

3 Temmuz'da her gün "ateşli top" yayınlayan Hürriyet bu olay hiç olmamış gibi yapmış...

3 Temmuz'da daha dava başlamadan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı ve Fenerbahçe'yi suçlu ilan eden Habertürk ise açıklamadan ilgili bölümü çıkarmayı tercih etmiş!

Vatan ise aynı Hürriyet gibi bu olay yokmuş gibi davranmış.

Halbuki bu 3 gazete hala Mehmet Topal'ın elini manşet yapmaya devam ediyor.

3 Temmuz'da her gün daha iddianamesi açıklanmamış davada Fenerbahçe'ye küfredip Galatasaray Kongre üyelerinden bilirkişi yaratıp FETÖ/PDY kumpasının başarılı olması için adeta birbirleri ile yarışıyorlardı. Her gün Fenerbahçe küme düşüyor, puanları siliniyor, amatör şubeler kapanıyor, Fenerbahçe'ye küfür etmek en önemli manşetleri oluyordu.

Şimdi bir Galatasaray yöneticisi "oyuncularım şike yaptı" anlamına gelebilecek bir açıklama yapıyor, dürüst ve temizlik meraklısı bu insanlar konu Galatasaray olunca bundan zerre kadar rahatsız olmuyor.

Sadece onlar mı, Topal'ın elini  saatlerce konuşan bu art niyetli ve ikiyüzlü insanlar Galatasaray yöneticisi oyuncularının şike yaptığını itiraf edince duymazdan gelmeyi tercih ediyorlardı.

Medya adeta biz Fenerbahçe düşmanıyız diye bağırıyor.

TFF ise Fenerbahçe Başkanı'na nereden bir kulp takıp da ceza verebiliriz derdinde onlar için şike eğer suçlanan Fenerbahçe değilse sorun değil, gündelik bir olay.

Galatasaray yöneticisi Nasuhi Sezgin'e teşekkür ediyorum, samimi ve içten açıklaması ile futbolun Türkiye'de Fenerbahçe'ye karşı oynanan çirkin bir oyun olduğunu teyit etmiş oldu.

Ben Fenerbahçeli'yim bunların hepsini biliyorum sadece çirkin yüzlerini teşhir etme fırsatı yarattığı için mutluyum...