Lisanssız ürün giyen Fenerbahçeli 'devrimciler'

09 Mart 2017 Perşembe  |  MENTOR

Fikret Orman, "Olympiakos için 'Yunanistan'ın Fenerbahçe'si diyorlar, o zaman daha da motive olalım..."demiş*

Konunun Fenerbahçe ile uzaktan yakından ilgisi yok.

Aynı şeyler sıkça Galatasaray cephesinde de oluyor.

Hiç unutmuyorum, sermaye artırımında Sayın Ünal Aysal, "Ama Fenerbahçe de yaptı..." demişti sanki Fenerbahçe yapınca yapılabilirmiş gibi, gösterge, örnek Fenerbahçe mi kardeşim, Fenerbahçe'nin yapması olayı meşrulaştırmaz ki...Zaten Fenerbahçe yaptı dediği şeyi yapmamıştı. 

Ki Sayın Aysal oldukça fanatik söylemleri olan biri ve oldukça da zeki, asla Fenerbahçe'yi kamu önünde meşrulaştıracak bir şey söylemez ama bunlar bilinçli davranışlar değil, tamamen bilinçaltı kaynaklı farkında olmadan sergilenen davranışlar.

Yazarın biri diyor ki; Beşiktaş çağı başlıyor.." ,

Komik buluyorum, eğer öyle olsa Beşiktaş'ın kadrosunda Beşiktaş altyapısından yetişmiş 22 tane oyuncu olurdu, oysa onlar Fenerbahçe istedi diye Mehmet Ekici'yi almak için paralarını sokağa attılar, bu yönetim anlayışı çağ başlatamaz tam tersine Fenerbahçe çağı başlıyor çünkü onca potansiyeline rağmen Fenerbahçe ile başarı arasındaki engel duygusallığıdır ve bu duygusallık kontrol edilip özeleştiri yapıldığında Fenerbahçe'nin her açıdan çok güçlü bir döneme gireceği kaçınılmaz.

Yaşamda her zaman yin ile yang, iyi ile kötü yan yana oluyor, Fenerbahçe camiasında da öyle. Fenerbahçe markasını yaratan ve aşırı duygusallıktan kaynaklanan bağlılık aynı zamanda kendine dönük özeleştiri yapamayan bir duygusal körlük yaratıyor ve Fenerbahçe taraftarında hep destek tam destek gibi söylemler ve davranış biçimleri oluşmasına neden oluyor.

Nasıl yani; futbolcu gece sabaha kadar kafayı çekip maça çıktığında onu destekleyecek miyiz?

Ayağına top değmeden milyonca dolar alan oyuncuyu alan hocaya susacak mıyız?

Elbette değil.

Ancak umutsuz değilim, 3 temmuz bu "duygusal körlüğü" büyük ölçüde ortadan kaldırdı, gözümüz açıldı ve artık yeldeğirmenlerine inanmıyoruz, bütün başarılarda olduğu gibi Fenerbahçeli de soruyor; biz ne yaptık?..

Fenerbahçeli kongre elitizmini tartışır oldu.

Fenerbahçeli taraftar, yalakalığı ile yaşayan performansı dibe vurmuş oyuncuları sorgular oldu.

Fenerbahçeli paralarımız nereye gidiyor diye sorgular oldu.

En önemlisi artık zengin başkandan çok yüreği olan başkan arıyor çünkü parayı Fenerbahçe taraftarı veriyor ve düdüğü neden çalmadığını sorguluyor.

Sonuç; Fenerbahçe devrimi başladı kimse engel olamaz Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldıran Fenerbahçe'yi oluşturacak yolun ortalarına doğru ilerliyoruz, yürümeye 3 Temmuz'da başlamıştık.

Bu devrimin yaratıcısı, çoğu lisanssız ürün giyen ama sokakları Çubuklu egemenliğine sokan yiğit Fenerbahçe devrimcilerinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Onlar belki lisanssız, ucuz ürün giyiyorlar ama hiç elleri Fenerbahçe'nin cebinde olmadı, aksine hep onlar Fenerbahçe'yi sırtında taşıdı.  
 

*http://www.hurriyet.com.tr/fikret-ormandan-olympiakos-maci-oncesi-fenerbahce-sozu-40389075