Fenerbahçe'nin medya gücü

14 Mart 2017 Salı  |  MENTOR

Maalesef Fenerbahçe camiası adına çirkin, kötü günler yaşıyoruz. Bugüne kadar bildiğimiz her şeyin yanlış olduğunu öğreniyoruz.

Lobisi yok dediğimiz medyada müthiş bir Fenerbahçe fırtınası esiyor, Galatasaray'dan futbolcu alıyor, Aykut Kocaman'ı getiriyor, Basketbol takımı Daçka ile birleşiyor, Fenerbahçe golcüsünü buluyor, Lens asla Türkiye'de başka takıma gitmiyor, sezon sonunda sözleşmesi biten Emenike'yi bile bol sıfırlı rakamlara sattırıp transfer yaptırıyorlar, Aziz Yıldırım başarıları ile manşetleri süslüyor.

Medyada varsa yoksa Fenerbahçe.

Nasıl oluyor bu; Fenerbahçelilerin kendi paraları ile yapılan statlarında paraları ile aldıkları biletle maç seyrederken ana avrat küfredildiği ve fiili saldırıya uğradığı, statların "yönetim istifa" diye inlediği, Fenerbahçe futbol takımının tel tel döküldüğü, 6222 paçavraya çevrilip bedava bilet dağıtıldığı iddialarının ayyuka çıktığı bir dönemde "medyada lobisi olmayan Fenerbahçe" nasıl oluyor da Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı,  şampiyonluğu, ligi unutturup medyada tam fırtına koparabiliyor?

Aynı fırtına neden Cüneyt Çakır ligi dizayn ettiğinde kopmadı?

Aynı fırtına neden BeIN Sport'a Fenerbahçe düşmanı biri haber müdürü olduğunda kopmadı?

Aynı fırtına neden TFF Başkanı Beşiktaş'tan alacaklı ile kopmuyor?

Neden medyada çarşaf çarşaf Alex De Souza'yı, Ersun Yanal'ı karalarken neden Fenerbahçe çıkarları medyada yer alamıyor?

Hep yazdım, Fenerbahçe'yi çok sevdiğim için de yazmaya devam edeceğim, mevcut yönetimle Fenerbahçe düşmanları arasında, daha doğrusu çıkarları arasında Fenerbahçe aleyhine çıkar birliği var.

Fenerbahçe yönetiminin tek amacı ne pahasına olursa olsun Fenerbahçe iktidarını elinde tutmaktır, Fenerbahçe düşmanlarının amacı ise Fenerbahçe'yi yok etmektir. Fenerbahçe yönetimi onlara Fenerbahçe'nin başarısızlığını verir, onlar da yönetime gerekli sanal düşmanları.

Elbette açık bir anlaşmadan söz etmiyorum ama sistem çok uzun süredir Fenerbahçe'nin aleyhine böyle işliyor.

İşlediği çok açık çünkü dünyaca ünlü yazar JK Rowling sosyal medyada Fenerbahçe oyuncusu Gigi Datome'ye çirkin Galatasaray maçında meydana gelen yaralanma için geçmiş olsun demesi (9.9 milyon takipçisi var, Fenerbahçe 5.5 milyon, Real Madrid ise 22 milyon. JK Rowling'in bir Fenerbahçeli basketbolcuya geçmiş olsun demesi ne anlama geliyor anlaşılsın diye yazıyorum) haber olamazken medya sezon sonu Emmanuel Emenike'yi sattırıp Fenerbahçe'ye transfer yaptırıyor.

Sonuç; Fenerbahçe menfaatleri söz konusu olunca medya derin bir sessizliğe gömülürken yönetimin menfaatleri söz konusu olunca medyada büyük bir Fenerbahçe fırtınası kopabiliyor, hani Fenerbahçe'nin medyada gücü yoktu, elbette doğru değil, Fenerbahçe'nin her yerde gücü var, sorun bu gücün nasıl kullanıldığıdır.

Bir söz de medyaya; yahu hiç ama hiç kendinize, mesleğinize, yaptığınız işe saygınız yok mu? Nasıl oluyor da yalan olduğunu bile bile haber yapıp yayınlıyorsunuz? Emenike'nin sezon sonu sözleşmesinin bittiğini dünya alem biliyorken onu satıp Fenerbahçe'ye transfer yaptırmanın başka açıklaması var mı?