Medya Günlüğü 4 yaşında

05 Nisan 2017 Çarşamba  |  MG ÖZEL

Yayın hayatına 7 Nisan 2013 tarihinde atılan bağımsız medya eleştiri sitesi Medya Günlüğü (MG) bu hafta kuruluşunun 4. yılını kutluyor. 

"Medya eleştiri sitesi" olarak yayına başlayan Medya Günlüğü, zaman içinde bu işlevine ek olarak, düşüncelerini herhangi bir baskı ve müdahale olmadan dile getirmek isteyenler için bir fikir sitesine, özgür bir platforma da dönüştü. MG, Türkiye'de çok yaygın olan ajanslardan gelen haberleri "kopyala yapıştır" yöntemiyle yapılan gazeteciliğe karşı çıkıyor. Bugüne kadar sitede yer alan 3200'den fazla haber, yazı, röportaj, foto röportaj, söyleşi ve izlenimin neredeyse tamamı MG tarafından üretildi. 

Medya Günlüğü aynı zamanda Rusya ile konularda belki de en sık başvurulan kaynak haline geldi. Türkiye'de Rusya ile ilgili konularda en çok, en kapsamlı ve en hızlı değerlendirmeler sitede yer alıyor.

MG genç gazetecilere seslerini duyurabilecekleri bir platform yaratmaya da büyük önem veriyor.

Elbette tarafsız değil!

Gazeteci, gazetecilik ilkeleri, demokrasi, insan hakları ve basın özgürlüğünden yana taraf.

MG maddi kazancın değil, gazetecilik misyonunun peşinde.

Bağımsızlığını korumak için sayfalarına reklam almıyor.

Medya Günlüğü dört yıl içinde zengin bir yazar kadrosuna ulaştı.

Prof. Dr. Suat Çağlayan, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, ANAP eski Başkanı Nesrin Nas, CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, Prof. Dr. Güler Korutürk, Prof. Dr. Gaye Usluler, Prof. Dr. Osman Akdemir, Dr. Volkan Özdemir, Dr. Ülkümen Rodoplu, Dr. Ömer Dönderici, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk, Eminağaoğlu, Nasrullah Ayan, Aydın Sezer, Orhan Alpdündar, Cenk Başlamış, Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Kemal Sümer, Cumhur Deliceırmak, Murat Selam, Serdar Yılmaz, Burak Alparslan, Aylin Okutan, Ebitenmaki (mahlas), M.Hakkı Yazıcı, Gökçe Bilgin Özzorlu, Buket Nişel, Analizör (mahlas) Hakan Başak, Baran Cengiz, Başar Yitiksöz (mahlas), Mustafa Hikmet (mahlas), Dilek Şen, Okay Deprem, Ali Altay Tuna, Erdal Çolak, Hakan Şevket Telkes, spor yazılarıyla Mentor (mahlas) ve mizah yazılarıyla Keçi Fikri Medya Günlüğü'nde...

Özgür medya platformu MG'yi destekleyen, takip eden ve yazılarını sosyal medyada paylaşan okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Medya Günlüğü

e posta     :medyagunlugu@medyagunlugu.com

                 info@medyagunlugu.com

Twitter      :@mgunlugu

Facebook: https://www.facebook.com/medyagunlugu

Instagram: https://www.instagram.com/medyagunlugu/?hl=tr