Türkiye'ye dışarıdan bakış

14 Nisan 2017 Cuma  |  SERBEST KÜRSÜ

Memlekete bir de dışarıdan bakalım.

2 gün sonraki 'federandum'un sonucuyla tüm dünya ilgileniyor. 

Neden?

Çünkü Türkiye bizim düşündüğümüzden çok daha önemli bir ülke. Halkı Müslüman olup da Laik Cumhuriyet rejimiyle yönetilen tek ülke. Orta Doğu'daki en güçlü ülke. Kültürü ve geçmişiyle dünya tarihinin en önemli milletlerinden olan Türk Milletinin kurduğu son devlet. Emperyalizmle mücadele edip tek zaferi kazanan yine bu Millet. 

Bugün ise  ülkeyi yöneten zihniyet halkın rotasını  150 yıl öncesine çevirme derdinde. Bir kısım  buna şiddetle karşı çıkıyor. Dünyanın geri kalanı da olan biteni SABIRSIZLIKLA ve merakla izliyor. 

Düşünelim, eğer evet çıkarsa dışarıda kim sevinecek kim üzülecek? 

Bence üzülecek ülke yok. 

Çünkü:

Bizim tarihimizi bizden daha iyi biliyorlar. Bize dışarıdan bakıyorlar. Türk Milleti olmadan dünya tarihinin yazılamayacağınınn farkındalar. Okuyorlar çünkü. Araştırıyorlar. Analiz ediyorlar.

Onların gözünde Türkler Orta Asya'dan gelen göçebe, savaşçı bir Millet. Hatta Millet bile değil, kavim!

Bildikleri tek şey savaşmak, başkalarının zenginliklerine çökmek, başkalarının topraklarını ellerinden almak diye düşünüyorlar. 

Üstelik bu zihniyetten bir gram eksilme olmadı. 

Bir Türk'ü bilimle, medeniyetle, modern hayatla bağdaştıramıyorlar. En azından böyle bir genelleme yaptıkları kesin zira kendi ülkelerinde gördükleri Türklere bakıyorlar ve bunu teyid eder görüntülere şahit oluyorlar. Arada okumuş etmişleri de var ama onlar azınlıkta diye düşünüyorlar.

Bizi hakir görüyorlar. Yüzümüze karşı dillendirmiyorlar belki ama Anadolu'nun gerçek sahibi olmadığımızı düşünüyorlar, ilk fırsatta kendi medeniyetlerinin yeşerdiği toprakları geri almak için fırsat kolluyorlar. Hatta bunu az kalsın 100 yıl önce beceriyorlardı, ama Mustafa Kemal gibi bir deha çıktı da hevesleri kursaklarında kaldı.

Bu görüşümü her yerde herkese anlatıyorum çünkü doğru. Tarih de bunu anlatıyor. Selçuklulardan beri bu topraklardan her daim bizi kovmayı planladılar. Fitneyle, ajanlarla, güzel kadınlarıyla, paralarıyla, içimizde buldukları işbirlikçileriyle hep bunu denediler. Ahı gitmiş vahı kalmış Osmanlı'nın üzerine hepsi birden, son nefesini verdirmek için neler yaptılar hatırlayın. 

1923'ten beri bu planlarını, bu kez LAİK TC'yi yıkarak gerçekleştirmek için kıvranıyorlar. Kendilerinden olan insanları üst düzey yönetici olarak yönetime monte ediyorlar. Halkı sürekli bir algı yönetimiyle kontrol altında tutmaya dolaylı dolaysız olarak çabalıyorlar. Eşeği kaybettirip sonra buldurarak bizi sevindirik yapıyorlar ve böyle böyle, sabırla o son vuruşu yapacakları güne hazırlanıyorlar.

O yüzden bu 'federandum' onlar için çok önemli. 

Öyle denildiği gibi Avrupa hayırcı felan değil, tam aksine dibine kadar evetçi çünkü istedikleri ortam ancak bu ucube sözde başkanlık rejimiyle oluşacak. Atatürk'ün Gazi Meclisi onların önünde duran, aşılması mümkün olmayan bir kaleydi. Kemalizm ise nefret ettikleri ideloji. Bu ikisini birden, aynı anda alt etmenin tek yolu işte bu 'federandum'dan çıkacak olan evet kararı. 

Bakmayın siz demeçlerine. Hepsi algı yönetimi, aldatmaca. Kazanı gösterip kaşığa razı ettirmece taktiği. Biz, onların gözünde bu toprakların sahibi değiliz. Ne İngilizlerin ne Amerikalıların  ne Rusların ne Fransızların ne İranın ne İtalyanın ne Yunanın...Hiçbiri Türkiye'nin güçlü ve demokratik bir Laik Cumhuriyet rejimiyle yönetilmesini istemez. Çünkü, bu rejim Türkiye'nin atılım yapabilmesi, onlara muhtaç olmadan yaşayabilmesi için en uygun rejim. Kafalayacakları bir padişah yok bu rejimde, sultan yok, veziri azam yok. 

Koskoca bir millet var karşılarında. O millet ki kendini yoktan var etmiş, 5 kuruş parası yokken dünyanın 18. ekonomisi olmuş hem de 90 yılda, 80 milyon nüfusa ulaşmış. Bunu hangi rejimle yapmış peki? 

İşte bu gerçeği ben Türk'üm diyen her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının anlaması şart. İster AKP'li ister MHP'li, nereli olursa olsun. Bu gerçeği bileceğiz ve ona göre oy vereceğiz. 

Evetçilere bir çift sözüm daha var;

Eğer , içinizde bir nebze dahi tereddüt var ise ya oy vermeyin ya da hayıra basın. Bu sizin , bizi bugünlere getirenlere karşı borcunuz. Bırakın rejimimiz ayakta kalsın. Nasılsa AKP iktidarı daha en az 2 yıl devam edecek, CB da görevinde kalacak. Bırakın meclisimiz çalışmaya devam etsin. 

Koalisyonlardan bu ülke çok çekti diye bar bar bağırıyorlar, inanmayın. Çünkü gözünüzün önünde bu anyasayı önümüze getiren bir koalisyon var!

Bunu görün hiç olmazsa. Biz evetçilerin derdi RTE ile değil. Bizim derdimiz geleceğimizle. 

Bunu anlayın artık lütfen...

Analizör