O kadar da değil birader!

27 Nisan 2017 Perşembe  |  SERBEST KÜRSÜ

Bu nasıl bir ruh halidir anlamak mümkün değil.

Tam 15 yıldır, bu ülkeyi yöneten insanların ağzından bir kez bile, samimi olarak, "hata yaptık" ya da "şu eleştiri doğrudur, düzelteceğiz" gibi bir cümle çıkmadı.

Sürekli birileri, bir yerler, bazı kurumlar, menşei, görevi, sorumluluğu ne olursa olsun hep haksız. Hepsi , istisnasız, bu yönetime karşı ve kasıtlı kararlar alıyor. 

Önceki gün, Türkiye'nin de kurucu üyesi olduğu AKPM yani Avrupa Komisyonu Parlementer Meclisi bir oylama yapıyor ve Türkiye'yi dünyanın gözü önünde küçük duruma düşüren bir karar alıyor. Haksızlar mı?

Bizim, engin devlet bilgi ve tecrübesine sahip yöneticilerimize göre kesinlikle haksızlar. Hatta siyasi bir karar ve sebebi de bizi çekememeleri. 

Diyelim ki öyle, o zaman ülkede onların iddia ettiği şeylerin olmamış olması gerekmez mi? Gazeteciler, milletvekilleri, binlerce insan suçlarını bilmedikleri halde aylardır hatta yıllardır içeride değiller mi? Ülkede daha 10 gün önce yapılan referandum öncesi göz göre göre devlet eliyle çok haksız propaganda kanunlara aykırı olarak yapılmadı mı? YSK denilen kurum, açık seçik, ilkokul öğrencisinin bile anlayabileceği bir yasa hükmünü alenen çiğnemedi mi? Ortada bir şaibe yok mu? Her şey tertemiz ve kuralına uygun mu? İnsanların hukuka olan güvenleri tavan mı yapmış durumda? Hollanda, Almanya, Rusya, Suriye, İran ile papaz değil miyiz? Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı alenen taraf değil mi?

Sorgusuz sualsiz FETÖ diye beyinlere kazınan ama kankileri olan örgüte üye diye binlerce insan kanıt olmadan açlığa mahkum edilmiyor mu?

Referandum kararı alınırken Meclis'te açık oy kullanan bakanlar olmadı mı? Nedir yani, biz başka bir yerde mi yaşıyoruz? 

Hem bizim neyimizi kıskanıyorlar da , tüm Avrupa ülkeleri işi gücü bırakıp bizim ile durmadan aleyhimize karar almak için yırtınsın? Bütçe fazlamız mı var? Teknoljide Güney Kore'yi mi yakaladık? Türk bilimadamları , sanatçıları , bürokratları kapış kapış mı? Kişi başına düşen kitap okuma zamanı 1 dakika/gün değil mi? Eğitim sistemiz mi imrenilecek düzeyde? Nedir kardeşim bizi bu kadar dayanılmaz kılan özelliklerimiz?  
Cevap yok tabi. Çünkü öyle bir şey yok. Hepsi algı yönetimi, takiye, yalan dolan. Tek sebep ise iktidarda kalmayı sürdürebilmek. Gizli ajandalar, sinsi planlar. 

23 Nisan günü Meclis Başkanı zat, yanına türbanlı kız çocuğu oturtuyor,. Atatürk İsmini ağzına almamak için kıvranıyor. Belli ki günlerdir hazırlanmış. Ne yani biz bunları görmüyor muyuz? 

Moddy's denilen firma notunu yarım puan artırınca ekonomi gümbr gümbür geliyor, aynı kurum not düşürünce eyyy Moody's! 

Bir kesim bunlara kanıyor olabilir ki kanıyor da. Ama bir kesim asla bu tuzağa düşmüyor. Aksine o sindirilmek istenen kesim inatla, inançla tüm baskılara rağmen ülkesini bu sakillikten kurtarmak için çırpınıyor. Gidiyor oy veriyor, sağındaki solundakilere durumu izah ediyor, sokağa çıkıyor, sosyal medyada yazıyor çiziyor. Ama şimdilik BUNLAR yetmiyor. Çünkü karşIlarında öylesine bir zihniyet var ki anında tepelerine çökmek için bekliyor. 

15 Temmuz'da bir şeyler oldu, en önemli iki kişi hala gidip komisyona ifade verecek! Aslında herkes biliyor ki vermeyecek. Ama öte yandan bu işin arkasında olan CIA başkanı kırmızı halılarla karşılanacak. Hadi onu da geçtim, ilkokul mezunu bir manyak yeri yurdu belli olmasına ragmen paketlenip getirilemiyor. PKK denilen kıytırık bir örgüt yıllarıdr bitirilemiyor. Zarrab diye süzme salak bir tip önüne gelene rüşvet verip devlet adına kaçakçılık yapıyor ama bizim Cumhurbaşkanımız çıkıp 'vatandaşımızdır koruyacağız elbette' diyebiliyor. Primattan bozma müteaahhitler ülkenin anasını belliyor ama ilişen yok! 

O kadar da değil birader. 

Bu ülke o kadar ucuza gidecek bir ülke değil. Günü gelecek tüm bunların sebepleri, failleri ortaya bir bir çıkarılacak. Bu ülke asla Araplaşmayacak ve asla medeniyet yolundan dönmeyecek. 

Siz istediğiniz kadar bize bir şey olmaz diye milleti gaza getirin. Aranızda yaşayan ve aklı başında yığınla yurtsever var. Bu kitlenin sahip olduğu bilgi, inanç ve azmi zamanı gelince gücünü gösterecek. O zaman ne zaman mı gelecek?

Bu zihniyeti başımıza getiren kandırılmış güruh aç kalıp da gerçekleri görmeye başladığı zaman. Ona da az kaldı! 

Analizör