Melo ve 'kıskançlık'

27 Nisan 2017 Perşembe  |  MENTOR

Felipe Melo Türkiye'den gittikten sonra adı bin türlü olaya karıştı, en son sahada rakibini yumrukladı.Türkiye'deyken de adı hep rezalet ve küfürle manşetlerde idi arkadaşını dövdü, adı pırlanta kaçakçılığı söylentilerine karıştı. Sahada kırmadığı bacak, küfür etmediği futbolcu kalmadı, dili yeşil çimlere değecek kadar hakemlere, rakibe ve futbola saygısızlık yaptı.

Ama bu futbolcu Türkiye'de kaldığı yıllarda buradan ayrıldıktan kısa süre sonra gördüğü kırmızı ve sarı kart kadar kart görmedi.

Adeta gizli bir el tarafından korunuyordu.

Sadece o da değil Fenerbahçe her defasında işin tam sonuna gelmişken mucize ötesi şeyler olup şampiyonluğu veya kupayı kaybederken rakibinin işleri hep "rast" gidiyordu. Galatasaray finallerin takımı ilan edilirken Fenerbahçe final özürlü ilan edildi.

Peki nereye gitti bu finallerin takımı, niye yok, niye en kötü günündeki Fenerbahçe'yi yenemiyor, neden Fenerbahçe'nin en güçlü döneminde yakalayamadığı 11-1'lik seriler yakalanıyor?

Ben tesadüflere inanmam, sürekli işlerin rast gitmesi diye bir kavram yaşamın doğal akışına aykırıdır, sadece kediler dört ayak üzerine düşer, kimseyi hiçbir şeyle suçlamıyorum ama  ülkenin rejimini "gayri yasal" şekilde değiştirmeyi deneyecek kadar güçlenmiş ve Fenerbahçe'ye karşı açık hamaseti bilinen kirli ve yasa dışı bir örgütün futbolda hiçbir sonuç yaratmadığını düşünmek fazla saflık olur. FETÖ/PDY soruşturması futbolda yapılıp sonuçları açıklanmadıkça futbol hep şüpheli kalacak.

Bir de şu basketbol konusu var. Hadi gelin doğruyu söyleyelim, Fenerbahçe sizi eziyor.

56 ülkede yayınlanan UEFA finaliniz 201 ülkede yayınlanan Fenerbahçe-Real Madrid  maçının dörtte biri etmiyor.

Siz üst üste ikinci şampiyonluğa koşarken, kupa nazireleri yaparken tüm dünya Fenerbahçe'nin Eurolig şampiyonluğunun en önemli favorisi olduğunu konuşuyor.

Benden size tavsiye  kıskanmayı bırakın daha iyisini yapmaya çalışın, Fenerbahçe'nin kötü yanlarını taklit edeceğinize iyi yanlarını taklit edin hep beraber ileri gidelim kıskançlık en çok sizi tüketiyor.

Başka bir FETÖ/PDY bulamazsanız çok kısa sürede tozuna yetişemeyeceksiniz.