Star Ahmet Taşgetiren'le yolları ayırdı

28 Nisan 2017 Cuma  |  GÜNLÜK

Gazeteci Cem Küçük'ün "Artık AK Parti'nin bu radikal İslamcılarla da, yani bu Mavi Marmara'daki manyak tipler, yani kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman tipler var, bunlarla da yolların ayrılması lazım"  ifadesiyle başlayan tartışma Star Gazetesi'nde şok bir ayrılığa neden oldu.

Cem Küçük'ün başlatığı tartışmaya "Ak Parti öncelikle bu çeteleşmiş medyatörlerin kendi imajına el koymasını bertaraf etmeli. İçeriye dönük bu yaftalamaların içerde nifak oluşturacağını, sürekli içerde bir azalma meydana getireceğini, dışardan hiçbir yeni katılım olmayacağını, üstelik iktidar adınaymış gibi kesilen raconların farklı toplum kesimlerinin korkuya kapılmasına yol açacağını unutmamak lazım" ifadesiyle giren Star Gazetesi başyazarı Ahmet Taşgetiren ile gazetenin yolları ayrıldı.

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Türkiye gazetesinin "Kutlu Doğum bir FETÖ projesidir" manşetine itiraz etmişti. Taşgetiren bu itirazlarının ardından Cem Küçük ve Fuat Uğur'un TGRT Haber'deki programında topa tutuldu. Küçük, Taşgetiren için "Aciz bir adam" ifadesini kullanırken Uğur ise, ''Kutlu Doğum FETÖ'cülerin tezgahı denmeye başlandığı anda Taşgetiren kuyruğuna basılmış kedi gibi zıpladı" demişti.

Bir yandan süren "İslamcılar tasfiye olacak" iddialarına da dünkü yazısında değinen ve Cem Küçük için "yetti artık" diyen Taşgetiren bugünkü yazısında da bu tartışmayı sürdürdü.

"Kuyruklarına bastım, basacağım.Anlarız bakalım,"İhlas'lı kardeşlerimiz" neyi oynuyor?" ifadelerini kullanan Ahmet Taşgetiren şöyle yazdı:

TGRT. Bu bir misyon. Kutlu Doğum tartışması da bir misyon. Oradaki Cem Küçük Fuat Uğur tetikçiliği de bir misyon.Kuyruklarına bastım, basacağım.Anlarız bakalım,"İhlas'lı kardeşlerimiz" neyi oynuyor? Bu arada istirham etsem, danışmanlar benim yazımı ve Küçük-Uğur programını Sayın Cumhurbaşkanı'na birlikte takdim edebilirler mi?

Oğur da gitti

Türkiye gazetesinde de Yıldıray Oğur'un yazılarına son verildi. Kararı Twitter hesabından duyuran Oğur, "Bir maceranın daha sonuna geldik. Türkiye'deki yazılarıma son verildi. Bu zor 4 yıldaki destekleri için teşekkür ederim. Hayırlısı... "dedi.

AHMET TAŞGETİREN KİMDİR?

1965 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nden, 1970 senesinde ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Türk Edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı. Bayrak, Tercüman ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl boyunca baş yazarlık yaptıktan sonra dönemin hükümetini eleştiren bir yazısı yayınlanmadığı için istifa etti. Aralık 2013'te Bugün gazetesinden ayrıldı. Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Burç FM'de günlük yorumlar, Mehtap TV'de ise haftalık program yaptı.

AK Parti hükümeti tarafından Demokratik açılım ve çözüm süreci kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar Heyetinde 04 Nisan 2013 - 19 Haziran 2013 tarihileri arasında İç Anadolu bölgesi başkanlığını yaptı. Süreç içerisinde Kayseri, Karaman, Konya, Niğde, Eskişehir, Nevşehir, Kırşehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Ankara'da STK'lar ile çeşitli toplantılar yapıldı.

Taşgetiren 4 yıldır Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyordu.

(Medyaradar)