Hakan Şükür'e destek verdi, kovuldu

02 Mayıs 2017 Salı  |  GÜNLÜK

Eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür'ün 'FETÖ' ile ilişkili olduğu gerekçesiyle kulüpten ihracına, "İktidarın yanılma hakkı var da Torinolu Şaban'ımızın niye olmasın?" ifadesiyle karşı çıkan Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Kadir Çetinçalı'nın işine son verildi. Ajans, Çetinçalı'nın işten çıkarılma gerekçesine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz hafta da Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Çetinçalı'nın kongre üyeliğinin sonlandırıldığını açıklamıştı.

Çetinçalı, Mali genel kurulda ihraçlarla ilgili oylama öncesi yaptığı konuşmada şu ifadeyi kullanmıştı:

"15 yıldır bu ülkeyi yönetenler, her türlü hatalarını bir şekilde affettirdiler, yanıldılar, şaşırdılar. Onların yanılma hakkı var da bizim Torinolu Şaban'ımızın niye olmasın? Bu tarihi lekeye izin vermeyelim"

ÇETİNÇALI: BÜTÜN DİNİ CEMAATLERE KARŞIYIM

Kadir Çetinçalı işine son verilmesinin ardından Odatv'ye açıklamalarda bulundu.Çetinçalı, işine son veriliş gerekçesinin de yaptığı konuşma olduğunu söyledi. Söylediklerinin "Doğan Yayın İlkeleri"ne uymadığı gerekçesiyle işine son verildiğini aktaran Çetinçalı, "Beni FETÖ'ye yakın gibi gösteriyorlar. Solcuyum kendi çapımda devrimci mücadele içerisinde bulundum. Bütün dini cemaatlere karşıyım. 17 Aralık'tan önce de FETÖ çetesinden nefret ederdim hala da karşıyım" ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür ve Arif Erdem'le Galatasaray'da futbol oynadıkları dönemden bu yana yakın ilişkileri olduğunu söyleyen Çetinçalı, bu isimlerin Gülen Cemaati'ne yakın oldukları dönemde de kendisinin Şükür ve Erdem'den uzak durduğunu belirtti. "15 Temmuz'da halka kurşun sıkan şerefsizlerle Hakan Şükür ve Arif Erdem'in bir tutulmasına da karşıyım" diyen Kadir Çetinçalı, "AKP'ye muhalif bir insanım ama FETÖ çetesine daha da muhalifim" dedi.

(Medyaradar)