Aziz Yıldırım'la Dursun Özbek benziyor mu?

02 Mayıs 2017 Salı  |  MENTOR

Hafta sonu hep anlattığım medyanın "kötü Fenerbahçe" satma alışkanlığını göstermesi açısından ilginç örnekler oldu. Bir hafta geçmesine rağmen medya Fenerbahçe'nin en kötü gününde Galatasaray'ı kendi evinde yenmesini bir türlü hazmedememiş görünüyor.

Yayıncı kuruluşun artık bir Galatasaray kurumu olduğunu gösteren örneklerden biri olan tarafsız yorumcumuz Necati Ateş daha maçın başında diyor ki: Galatasaray Fenerbahçe'ye pozisyon vermedi.

Yine çok tarafsız yorumcumuz Rıdvan Dilmen diyor ki; oyunu Galatasaray kazandı maçı Fenerbahçe !!! Nasıl oluyorsa bu oyunu kazanmak maç boyunca gol atmayı beceremeyen bir takım oyunu nasıl kazanmış oluyorsa Galatasaray bu kadar iyi oynadıysa hiç gol yemeyen Fenerbahçe'nin mükemmel bir defansı, harika bir kalecisi olması gerekmez mi? Ama buna rağmen konuşmanın devamında Fenerbahçe defansının en önemli adamı Skertel'e sezonun en istikrarlı ve en başarılı stoperi , ligde açık ara en başarılı stoper olmasına rağmen geçirince bu tarafsızlık olur mu? Olmaz, Fenerbahçe üzerinden objektiflik taslamak için Fenerbahçe'ye çakmak olur. 

İyi de Galatasaray yenildi kardeşim, ortalık bıktık Fenerbahçe'ye yenilmekten diyen Galatasaraylı dosttan geçilmiyor. Bu sezon tam 14 kez yenildi Fenerbahçe'ye Galatasaray, Kadıköy'de 18 yıldır galibiyet göremedi. Bu iki yorumcu hiç bunları söylemiş mi? elbette söylemediler, söylemezler.

Aslında bilinçaltı net; Fenerbahçe kötü, kazansa bile kötü, 14-1 olsa da kötü, Kadıköy'de 50 yıl olsa da kötü sonra tarafsız medya.

Son zamanlarda yeni bir kötü Fenerbahçe keşifleri var, Aziz Yıldırım- Dursun Özbek karşılaştırması yapılarak "Galatasaray'ın içine düştüğü çözümsüz" durumu Fenerbahçe ile benzeştiriyorlar ve  Galatasaray'ın kötü durumundan kötü bir Fenerbahçe çıkarmayı başarıyor medyamız.

Aziz Yıldırım'ı çok eleştiren biri olarak söylüyorum, Aziz Yıldırım ile Dursun Özbek'i karşılaştırmak dangalaklıktır. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'si en kötü döneminde Dursun Özbek'in Galatasaray'ının iki katı gelir yaratıyor, Erkek Basketbol takımı Türk spor tarihinin en büyük başarılarına imza atıyor, Dursun Özbek ne yapmış Riva ve Florya'yı üç otuz paraya satması mı yoksa basketbolda küçüleceğiz deyip devlet kapısı aşındırarak salon yapmaya çalışması mı Aziz Yıldırım'a benziyor?

Dursun Özbek Aziz Yıldırım'ın tırnağı olamaz.

Aziz Yıldırım'ın çok şey yapmış bir çok konuda önder olmuş bir başkandır ama son zamanlarda uzun süre Türkiye'nin en güçlü camiasının  lideri olmanın ve sonrasında 3 Temmuz'da kimsenin cesaret edemediği bir kavgadan galip çıkmanın verdiği güçle kontrolü kaybetmesi sonucu çok hayati hatalar yapmıştır. Dursun Özbek Aziz Yıldırım'ın yaptıklarını hayal bile edemez.

Medyanın amacı belli bütün suçu Dursun Özbek'e atıp gerçeği saklamak, araya kötü bir Fenerbahçe sıkıştırmak ama mızrak çuvala sığmıyor değirmenin suyu bitti.

Galatasaray camiasının Fenerbahçe ile mücadele edecek dinamikleri yok, Fenerbahçe gibi taraftar bağlılığı yok,  Fenerbahçe kadar gelir yaratamıyor, her konuda Fenerbahçe'nin gerisindeler.

Bu zaafiyefi ortadan kaldırmak için ittifaklar arıyorlar işin doğrusu bunu iyi de yaptılar yıllarca hep işleri yolunda gitti Galatasaray'ın ama en son 3 temmuzda FETÖ/PDY ile yaptıkları amaç birliği artık onlar için ciddi bir toplumsal tepkinin oluşmasına neden oldu.

Zaten kendi dinamiklerinden kaynaklanmayan sürekli ithal güçlerle nereye kadar devam edebilirdi ki taşıma suyla çok bile döndü değirmen.

Kendi dinamiklerinle stat, salon yapamamışsın, bunu yapan camia ile sürekli dışarıdan devşirme bir güç bulup nasıl rekabet edeceksin? İşte şimdi Fenerbahçe elindeki son kozu da çekip aldı artık o da öğreniyor, sistemin haşarı, ele avuca gelmez şımarık çocuğu uslandı artık o da "herkesle iyi ilişkiler" geliştiriyor şimdi  elindeki en büyük gücü de kaybettin nasıl rekabet edeceksin?

Edemeyeceksin, edemezsiniz mevcut camia dinamikleri ile her türlü sonucu Fenerbahçe belirler, hata yaparsa belki başarılı olursunuz yoksa asla şansınız olmaz.

Sonuç; Galatasaray'ın sorunu Dursun Özbek sorunu değildir,  10 tane Faruk Süren, 20 tane İnan Kıraç, 30 tane Ünal Aysal bu sorunu çözemez, Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye karşı izlediği kurumsal politika çöktü ve eğer sorunu Dursun Özbek sanmaya devam ederlerse bunlar iyi günleri olacak.