Derbi ve 'tokat'

08 Mayıs 2017 Pazartesi  |  MENTOR

Fırat Aydınus beklendiği gibi görevini yaptı, Beşiktaş 7 kişi kalması gerekirken Fenerbahçe 9 kişi kaldı ama sonuç beklendiği gibi olmadı, Beşiktaş, Fenerbahçe'yi yenemedi. Sanırım golü de Beşiktaş attığı için hakem de iptal edemedi yoksa Fenerbahçe atsa bir punduna getirip golü de iptal ederdi!

Ama daha önemli bir konu var: Artık kötü Fenerbahçe satmanın da ötesine geçen art niyetli medya tavrı; bu arkadaşlara bakarsanız Fenerbahçe futbol takımı çöp ama Fırat Aydınus ile 12 kişi oynayan Beşiktaş mükemmel, Galatasaray iyi ama Fenerbahçeli futbolcuların hepsi gönderilmeli!!!

Ya 6 derbide 4 galibiyet 2 berbaberlik alan takım kim, 6 maç nasıl tesadüf oluyor?  Diyelim dediğiniz doğru ve Fenerbahçe kadrosu kötü o zaman rakipleri Fenerbahçe formasından korkuyor, yani Fenerbahçe karşısında ağır bir psikolojik travma yaşıyorlar, rakipleri Fenerbahçe'nin formasından korkuyor "bu ortamda büyüklük tartışması gereksizdir büyük belli yazdınız mı" hayır, 6 maç 4 galibiyet "0" yenilgi sizin ikiyüzlülüğünüzü temsil ediyor.

Ya Fenerbahçelilere ne demeli?

Takımda küfür etmedik futbolcu bırakmadılar ama her fırsatta hakem, TFF, MHK Fenerbahçe'nin puanlarını çaldı diyorlar hangisi doğru!!! ikisi birden doğru olamaz öyle olsa 6 derbi 4 galibiyet "0" yenilgi ve şu an sadece liderin 8 puan gerisindeki Fenerbahçe'yi açıklayamazsınız.  

Doğrusunu ben söyleyeyim, Fenerbahçe düşmanı medyanın kayığına binip kendi ayağınıza sıkıyorsanız Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki tek fark Fırat Aydınus'tu o kadar eğer Fenerbahçe'nin iyi ama biraz kaçık hocası ikinci devre yönetime kızıp hepimizle kafa yapıp sadece kendini eğlendirmese bu takımın futbolu çok daha farklı yerlerde olurdu.

Fenerbahçe kadrosu ligin en iyi kadrolarından bir kaç iyi transfer ve iyi bir hoca ile her şeyi başarırlar.

Bir de Aziz Yıldırım konusu var, o tokat Fenerbahçe'nin saygınlığına atılmış bir tokattır ve bu denli öfke kontrolü zayıf biri 25 milyonluk Fenerbahçe'yi yönetemez. Düşünebiliyor musunuz o tokadı Skertel, Kjaer, De Souza'nın yemeyeceğini kim garanti edebilir veya Gökhan Gönül veya Caner Erkin o tokadı yemedi veya tokada yakın başka davranışlara muhatap olmadı diyebilir misiniz? Diyemezseniz bu durumda şu futbolculara sallama huyundan vazgeçmeniz gerekiyor her şey aynı iken Beşiktaş ile  Fenerbahçe kadrosunu değiştirseniz, Beşiktaş kadrosu Fenerbahçe'de forması ile her maç kendi kalesine 5-6 gol atar yine bu ortamda çok iyi performans gösteriyor Fenerbahçeli futbolcular.

Bir de medya konusu var, tokat konusunda Aziz Yıldırım'ı eleştiriyorlar sahi size Aziz Yıldırım'ı eleştirecek saygınlığa sahip olduğunuzu kim söyledi??? Nasıl böyle bir fikre kapıldınız merak ediyorum, ülkedeki spor programlarının porno kıvamında olduğu bir ülkede herhangi bir medya mensubunun Aziz Yıldırım'ı eleştirmesi skandal ötesi bir davranıştır en iyisi susun ve yerinizde oturun çünkü Aziz Yıldırım- spor medyası arasındaki kim daha saygın karşılaştırmasından Aziz Yıldırım açık ara galip çıkar.

Bir de Şenol Güneş konusu var, artık sızlanmada Nirvana'ya ulaştı neredeyse golü biz attık hakemin iptal etmesi gerekirdi diyecek gerçek şu kardeşim, Fenerbahçe'den korkuyorsun saha ve hakem avantajına rağmen Fenerbahçe'den korktun, Kadıköy'de orta sahayı geçemedin burada da 1-0'a sıkı sıkı sarıldın ha farkı artırmaya çalışsan ne olurdu onu da kimse bilemez ama bildiğim ve herkesin gördüğü Fenerbahçe'den korkuyorsun ve bunun bedelini her maçta ödüyorsun.

Bir de Volkan Demirel konusu var Arda, ben veya Emre Talisca'nın hareketini yapsa beşer maç ceza alırdık demiş akıllı adam yoksa kalecilik yapmadan bunca yıl Fenerbahçe kalesini koruymazdı. Şimdi bomba saygın spor medyamızın elinde bakalım ne kadar konuşacaklar Talisca'yı? Ben söyleyeyim konuşmayacaklar çünkü onlar 6 derbide 4 galibiyet "0" mağlubiyet alan bir takımı nasıl yerin dibine sokacaklarına ve Beşiktaş'tan nasıl bir süper süper kahraman yaratacaklarına dair çalışmalarla meşguller şu an.

Sonuç; ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz meyvelerden seks oyuncakları üreten spor programları yapan bir ülkede spor medyasının saygınım demesine kargalar bile güler.