Şenol Güneş korkusu!

17 Mayıs 2017 Çarşamba  |  MENTOR

Biliyorsunuz, ben Fenerbahçeli'yim ve bu ligin sağlıklı işlemediğini düşünüyorum. Elbette bu tamamen spekülatif bir yorum çünkü elimde hiçbir belge yok. Ancak salak da değiliz, olayları gözlemleyebiliyorum, tabii aşağıda yazacaklarım için binlerce şey söylenebilir ama bunların-bence- birer tespit olduğu gerçeği değişmiyor.

Bu tespitlerden en önemlisi FETÖ/PDY tepe taklak olduktan sonra sürekli dört ayak üzerine düşen Galatasaray'ın işlerinin birden bire bozulmasıdır.
Dediğim gibi kimseyi bir şeyle suçlamıyorum ama ortada da bir gerçek var: Artık o düdükler eskisi kadar sık çalınmıyor. 5 yılda 3 şampiyonluk FETÖ/PDY tepetaklak aynı takım sürekli dördüncülük mücadelesi veriyor.

Bir başka tespit de Şenol Güneş ile ilgili: Herkese her şeye en sert şekilde çakıyor ama spor kamuoyu ona karşı inanılmaz bir müşfiklik içinde herkes ısrarla onu eleştirmekten kaçınıyor.

Şöyle diyebilirsiniz, Şenol Güneş çok saygın ve iyi bir insan o nedenle futbolun aktörleri ona saygı duyuyor. Bence böyle bir tespit doğru olmaz çünkü spor kamuoyunun kendisine "büyük bir saygı" beslemediğini Milli Takım hocası olduğu günlerden biliyoruz.

Ama şu anda öyle bir durum var ki, Şenol Güneş hangi takıma hoca olsa o takım şampiyon olur, o kadar etkili. Maç sonu Federasyon ve hakemlere ayarı veriyor ve ertesi maç Federasyon ve kurulları gereğini yapıyorlar, futbolda öyle bir durum var ki sanki Şenol Güneş Mızmızspor hocası olsa şampiyon olacak.

Bir çok maçta hakem hatası oluyor ve bu hakem hataları olduğunda kulüp başkanları çıkıp ortalığı yangın yerine çeviriyor ama bu hatalar Beşiktaş'a olunca, üstelik Şenol Güneş söylemediğini bırakmıyor olmasına rağmen kulüp başkanları sus pus oluyor koskoca kulüp başkanları Şenol Güneş'ten korkuyor.

Hatta Aziz Yıldırım gibi gözünü budaktan sakınmayan biri bile hiç bu konulara girmiyor.  Ne Tosiç ne de Tolgay atılmalıydı dedi. Kulüp başkanlarına tokat atmaktan çekinmeyen Aziz Yıldırım Şenol Güneş'ten çekiniyor. Beşiktaş ve Fikret Orman'dan çekinmediğini biliyoruz, Sayın Cumhurbaşkanı'nın önünde ayarı verdi ama Mehmet Ekici bir kere Şenol Güneş dedi bir daha ağzını açıp konuşamadı.
Şenol Güneş o kadar güçlü ki siyaseten en güçlü takımlardan olan Başakşehir'i bile elinde hiçbir somut delil olmadan şike yapmakla suçluyor.

Peki birdenbire ortaya çıkan ve Şenol Güneş'in futbolun  "ağası" olması pozisyonu nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama bunun Yıldırım Demirören ve Federasyon'dan kaynaklandığını düşünmek oldukça büyük hata olur. Ne Federasyon'un ne de Yıldırım Demirören'in Rıdvan Dilmen'e ayar verecek gücü yok ama Şenol Güneş ayarı veriyor.

Niyesi konusunda hiçbir yorumda bulunamam ama gün gibi ortada olan bir tablo var, kimse böyle değil diyemez. Şenol Güneş Milli Takım hocası iken böyle konuşsa medya onu şişe geçirip kızartırdı ama şimdi korkudan adını söyleyemiyorlar.
Sonuç; tebrik ediyorum sonuç ne olursa olsun atı alıp Üsküdar'ı geçiyorsunuz ama şunu sakın unutmayın yarın o atı altınıza verenler Fenerbahçe'ye uçak verir ve siz tozuna yetişemezseniz ağlamayın.