Milliyet'ten Sedat Peker açıklaması

26 Mayıs 2017 Cuma  |  GÜNLÜK

Milliyet'in, 'Şehrin En İyileri' adıyla dağıttığı ilavesi adına düzenlenen gecede Sedat Peker'e verilen ödülün sosyal medyada tepkiler neden olmasının ardından gazete, ödül organizasyonuyla kendilerinin hiçbir ilgisinin olmadığını belirterek, markalarını kullanarak yanlış algı yaratan kişilere dava açacaklarını duyurdu. Bu açıklamaya karşın, "ödül sahiplerini kutlayan", Milliyet ödül gecesiyle gündeme gelen Şehrin En İyileri ekini de kapattı.

Milliyet'in açıklaması şöyle:

"24 Mayıs 2017 tarihinde 2K Media (Best Mekan Hizmetleri  Tic. Ltd. Şti.) tarafından düzenlenen 'Şehrin En İyileri Ödül Töreni' adlı organizasyonda, imtiyaz haklarına sahip olduğumuz, basın sektörünün en köklü ve dev markaları "Milliyet"  ve "Vatan" markalarının, Gazetelerimizin hiçbir onayı ve izni olmaksızın kullanıldığını ve çeşitli mecralarda adı geçen organizasyonla anılarak yayımlandığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Gazetelerimizin Kurumsal olarak düzenlemiş olduğu ödül törenleri aşağıda yer almakta olup, Yayın Kuruluşlarımızca başka bir ödül verilmemektedir.

- Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri

- Haldun Taner Yılın Öykücüsü Ödülü

- Örsan Öymen Yılın Araştırmacılık Ödülü ve

- Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü

Gazetelerimizin, adı geçen organizasyona/ödül törenine sponsor olmadığını, herhangi bir ilgisinin bulunmadığını bildiririz. Söz konusu törenin ödül sahiplerini tebrik eder, organizasyonu gerçekleştiren 2K Media (Best Mekan Hizmetleri  Tic. Ltd. Şti.) ile ilgili olarak da yasal müracaatlarımızı başlatmış bulunduğumuzu bildiririz. Kamuoyuna duyurulur. MİLLİYET GAZETECİLİK VE YAYINCILIK A.Ş"