FETÖ'nün çaldığı şampiyonluklar

30 Mayıs 2017 Salı  |  MENTOR

Türkiye Büyük Millet Meclis Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu  incelemesini bitirdi ve raporunu açıkladı. Tek sözcüğüne dokunmadan "Kumpas Davsı Tanığının ifadesini ve rapordaki değerlendirmeyi"  raporda olduğu şekliyle alıntılıyorum:
 
"FETÖ mensuplarınca gerçekleştirildiği iddia edilen kumpas organizasyonlarında, Örgütün operasyona maruz kalan kitlenin karşısındakileri ustaca yanlarına çekmeyi başardığı, böylece toplumun büyük kesiminin gerçekleştirdikleri operasyona desteğini sağlamak için algı operasyonları gerçekleştirdikleri anlaşılmaktadır. Kumpasın planlandığı Zaman Gazetesi'nde yapılan toplantılarda, Şerif Ali Tekalan'ın "emniyet somut belgeler ile bunu ortaya koyar biz de televizyon ve gazetemize anında servis edersek ve hatta operasyon yapılacak kulüplerin karşısındakiler de desteklenirse daha da etkili olur" dediği de "Futbolda Şike Kumpası"na ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 01.12.2016 tarih ve 2016/4400 sayılı İddianamede yer alan tanık beyanlarındandır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike soruşturması kapsamında, FETÖ/PDY'yi ima ederken kullandığı "Ne şikesi, memleket elden gidiyor" sözü kurulan kumpası özlü bir şekilde ifade etmektedir. Futbolda Şike Davasında FETÖ'nün rolünün tüm boyutlarıyla ortaya çıkması için yargılama süreci hala devam etmektedir. Nitekim bu davaya bakmış olan ve aylardır aranmakta olan eski hakim Mehmet Ekinci 27 Ocak 2017 tarihinde saklandığı yerde polis tarafından yakalanmış ertesi gün de tutuklanmıştır."(*)

Yukarıdaki ifade TBMM Darbe Araştırma Komisyonundan; son 20 yılda Fenerbahçe'nin kupalarının çalındığını gösteren kanıtlayan devlet belgesi diyor ki FETÖ/PDY isimli suç örgütü tarafından Fenerbahçe'ye karşı rakipleri gayri kanuni yollarla desteklenmiş ve Fenerbahçe'nin şampiyonlukları çalınmış.

Bu rapora göre son 20 yılda Fenerbahçe dışında kazanılan her kupa, atılan her gol, alınan her puan FETÖ/PDY  gölgesi ile kararmıştır.

Bunu ben söylemiyorum Türkiye Büyük Millet Meclisi söylüyor.

Futboldaki ahlaki yapı o kadar bozulmuş ki meclis Fenerbahçe'nin hakları çalınmış diyor TFF, Medya ve Fenerbahçe Yönetimi herkes susuyor.

Daha fazla bir şey yazmaya gerek var mı? Fenerbahçe'nin haklarının çalınıp başkalarına verildiğini anlamak için Fetullah Gülen'in çıkıp ben Fenerbahçe'nin haklarını çaldım mı demesi gerekiyor gerçi öyle dese bile yalan söylüyor Aziz Yıldırım'dan para almış diyecek kadar gözü Fenerbahçe düşmanlığı ile kör olmuş medyası olan bir ülkede yaşıyoruz.

Sonuç; Fenerbahçe yönetiminin 3 Temmuz'la mücadele etmek gibi bir amacı olduğunu hiç sanmıyorum, öyle olsa şu raporda yer alan bu ifadeden sonra ortalığı ayağa kaldırmaları gerekirdi, belki de farkında bile değiller ve bence onlar da koltuklarını korumak için sistemin Fenerbahçe düşmanlığına umut bağlamış görünüyorlar.

*http://gazetepdf.com/meclisin-darbe-girisimi-raporu.pdf