'Onu çekme bunu çek' medyası

06 Haziran 2017 Salı  |  MENTOR

Arda Turan Milli Takım uçağında gazeteci dövmüş, vallahi çok ayıp etmiş. Peki Arda Turan'ın yaptığı üzerinden gazetecilerin yaptıkları yok sayılabilir mi?

Gazeteciler eğer  Arda Turan olayında bir olumsuzluk arıyorlarsa önce dönüp kendilerine baksınlar, bırakın gazetecilik mesleğini bir insan için bile gayri ahlaki sayılacak davranışlar gazetecilik adına ekranlarda, gazete sayfalarında sergileniyor.

Muza oral seks yapmak onlarda...

% 32.6'sı iki günde bir et, balık veya tavuk yemek için bütçe ayıramayan ülkede canlı yayında kebap ziyafeti çekmek onlarda...

Formalı gazetecilik onlarda...

Menajerlik onlarda...

Yöneticilere haber karşılığı kalemşörlük yapmak onlarda...

3 Temmuz'da topuyla tüfeği ile Fenerbahçe'yi yargısız infazla asmak onlarda...

Yalan haber, uydurma haber , karalama, kişisel husumet üzerinden gazetecilik yapma onlarda...

Trabzonspor yöneticileri ile Fenerbahçe'ye komplo kurmak onlarda...

Bahis oynatmak onlarda...

Galatasaray Divan Kurulu üyelerinden spor uzmanı üretip Fenerbahçe'yi UEFA'dan 8 yıl men ettirmek onlarda...

Kısacası ne ararsan var.

Ha diyebilirsiniz ki Mentor yavaş ol ben onlardan biri değilim, ben mesleğimi mesleki ilkelere bağlı olarak yürütüyorum, bu savunma sizi kurtarmaz çünkü Allahın günü Aziz Yıldırım'a ayar verirken bir kere bile medya içindeki bu rezaletleri içtenlikle yazan, anlatan, spor medyası mensubu görmedim.

Sonuç; Arda ile bir ahlaki yozlaşma yarışına girerseniz spor medyası açık ara birinci olur. Önce kendi evinizin önünü süpürün çünkü daha nereyi çekmeniz gerektiğini anlamanız için "onu çekme bunu çek" talimatını bekliyorsunuz, dahası bu da yetmiyor gidip bunu çek diyen eli öpüyorsunuz bunun adı ne bilmiyorum ama gazeteci olduğunuzu iddia etmeniz çok komik oluyor.