Doğan Heper'e veda

12 Haziran 2017 Pazartesi  |  GÜNLÜK

Tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz cuma günü 80 yaşında hayatını kaybeden Milliyet'in duayen ismi Doğan Heper ebediyete uğurlanıyor.

Milliyet'in Abdi İpekçi'den sonra en uzun süre genel yayın müdürlüğünü yürüten Heper için ilk tören saat 11.00'da 53 yıldır kapısını aşındırdığı gazetesinde gerçekleşti.Törende Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, gazete çalışanları Doğan Heper'in eşi İffet Heper, kızları Başak Heper Kızıldemir ile Demet Heper, damadı Kanat Kızıldemir ve torunu Efe Kızıldemir de hazır bulundu. Heper ailesi ve Milliyet çalışanları Türk bayrağına sarılı tabutun başında gözyaşı döktü. 

Törende konuşan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, "Hepimizin ağabeyi, ustası, hocası olarak ayrılıyor Doğan ağabey. Onu sonsuzluğa uğurlamak için buradayız hep birlikte. 23 yıl boyunca hayatının en önemli noktası Milliyet oldu. Milliyet'e ve Milliyet'in ilkelerine sahip çıkmak onun için birinci öncelikti. Bugün geride bıraktığı en önemli miras da bu zaten. Hepimizin başı sağ olsun, mekanı cennet olsun" dedi.

Mete Belovacıklı'nın konuşmasının ardından Doğan Heper için helallik alındı, dua edildi. Heper'in cenazesi, karanfillerle gazeteden uğurlandı. 

Ardından Heper için Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Siyaset, basın ve iş dünyasından bir çok ismin katıldığı cenaze töreninde Heper ailesi taziyeleri kabul etti. Heper'in cenazesi  Zincirlikuyu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı. 

(Milliyet)

Fotoğraf: Dağhan Kozanoğlu

Doğan Heper'in ardından yazılan "Ah be Doğan Bey" yazısını okumak için TIKLAYIN