Yalovalı 'Roma İmparatoru' yine seçildi

19 Haziran 2017 Pazartesi  |  GÜNLÜK

Uzun yıllardır İtalya'da yaşamını sürdüren TRT Spor ve A Spor'un İtalya temsilciliğini yürüten gazeteci Dündar Keşaplı, üst üste üçüncü kez Roma Spor Yazarları Derneği'nin yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
 
İtalya Spor Yazarları Derneği'nin Roma şubesi yönetim kuruluna 2009 yılında seçilerek, bunu başaran ilk yabancı uyruklu gazeteci olan Keşaplı, hafta sonunda yapılan yönetim kurulu seçiminde bir kez daha seçildi.

Üst üste üçüncü kez getirilen Keşaplı, yönetim kurulunda yapılan görev dağılımında basın ve uluslararası ilişkiler alanındaki sorumluluklar üstlendi.

Keşaplı, "Bu göreve üst üste 3. kez seçilmek benim için büyük onur. Beni bu göreve getiren İtalyan dostlarıma, meslektaşlarıma müteşekkirim. İşlerimizde bazı başarılar yakalanmış olmalı ki, arkadaşlarımızı bizi bir kez daha göreve getirdi. İlk günkü gibi çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Yalovalı olan Keşaplı'nın İtalya'daki dostları arasındaki lakabı "Roma İmparatoru."

Merkezi Roma'da bulunan Akdeniz Gazeteciler Derneği'nin (AGM) de kurucu başkanlığını yürütmekte olan Keşaplı'nın, 2021 yılına kadar görevde kalacağı yönetim kurulunda başkanlığa ise RAI Sport kanalının müdür yardımcısı Jacopo Volpi seçildi. Keşaplı aynı zaman da Italya'da SKY ve TGCOM haber kanalların da yorumcu olarak görev yapıyor.