CNN Türk haber kanallarında birinci

01 Temmuz 2017 Cumartesi  |  GÜNLÜK

CNN TÜRK Haziran ayında haber kanalları arasında, AB ve 20 ABC1 hedef kitlede, en çok tercih edilen kanal oldu.

Oxford Üniversitesi bünyesindeki Reuters Enstitüsü'nün yaptığı, 6. Digital Media 2017 araştırmasının sonuçlarına göre de CNN TÜRK Türkiye'nin 1. tercihi.

Türkiye'deki araştırma sonuçlarında televizyon, radyo ve basılı medyada haber kanalları arasında CNN TÜRK en çok takip edilen kanal olarak öne çıkıyor. Online medyada ise en çok takip edilen internet sitesi birinciliğini cnnturk.com alıyor.

Ankete katılanlara CNN TÜRK'ü neden takip ettikleri sorulduğunda:

Doğru ve güvenilir haber (%24), 

Karmaşık konuları anlama (%26), 

Güçlü bakış açısı (%25), 

Eğlenceli ve komik (%18) cevapları alınmıştır.

Araştırma hakkında

Gazetecilik araştırması için Reuters Enstitüsü tarafından, çeşitli ülkelerde haberlerin nasıl tüketildiğini anlamak için yapıldı. Araştırma, Ocak 2017 sonu, Şubat başı online anket çalışmaları kullanılarak yürütüldü.

Bu araştırma ülkeler arası haberlerdeki çevre değişimini araştırmak için yıllık olarak hazırlanıyor. Dünyanın alyanındaki en prestijli araştırmkalardan biri olarak kabul edilen apor, 36 pazardaki 70.000'den fazla insan ile yapılan ankete dayanıyor. 6. kez yapılan araştirmanin ana odak noktası için Avrupa temel alınıyor. Bu yıl ilk kez; Slovakya, Hırvatistan ve Romanya'da araştırmaya dahil edildi. Ayrıca Asya'daki 4 pazar alanına (Tayvan, Hong Kong, Malezya ve Singapur) ve 3 Latin Amerika ülkesi de (Arjantin, Şili ve Meksika) eklendi.

(CNN Türk)