Bırak adamcağız anlatsın be kızım!

04 Temmuz 2017 Salı  |  GÜNLÜK

Ah be kızım... Üstelik de, epey uzun sayılabilecek bir süredir yapıyorsun bu işi.

Denizin ortasında Yunan Sahil Güvenlik gemisinin tacizine uğrayan Türk gemisinin kaptanını bağlamışlar canlı yayına. Kim bilir nasıl da zorlukla bağlantı kurmuşlar. Yapacağın şey çok basit. Bir soru sorup, bırakacaksın anlatsın. Adamın daha 5'inci kelimesinde (cümlesinde de değil) araya girip anlamsız sorular sormak da nedir?

İlle de sen mi konuşacaksın hep? Bırak adamcağız anlatsın. Yok. İlle de senin sesin, senin soruların olmalı ekranda değil mi? Bırak Allah aşkına, bırak da adam olayı anlatsın. Ağzına tıkıyorsun lafı..

Ve tam o sırada ne oluyor? Telefon kesiliyor.. Bir daha.. Bir daha bir daha. 4 kez daha, denediler konuşamadı adam. Hep 5'inci saniyede hat gitti.

Bıraksan, o ilk 2 dakikada belki olayı anlatacak ve maksat hasıl olacak.. Hayır.. Spiker hanım konuşmalı, değil mi? Sizin şu "hep ben, hep ben konuşalım" merakınız yok mu? Sonra kalırsın işte böyle görüntü ile başbaşa ve kendi başına anlatırsın.. Ve tabii de (muhtemelen tatminin doruğundasın)

Ve reji de muhteşem. O bağlantı tekrar kurulana kadar, adamın o ilk dakikada anlattığını banttan "dönsen" ya? Ne gezer? Bu işler çocuk oyuncağı çünkü...

Allah belanı versin Mümtaziye!...

Zafer Arapkirli